Pogledaj jedan post
Old 21.03.2008., 13:50   #32
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Inače, Uspenski ipak navodi dva moguća pogleda na vrijeme, koje bi se uvjetno mogle zvati dimenzijama, kao raznorodnim kvalifikacijama vremena; jedna je niz prošlost-sadašnjost-budućnost jedne promatrane pojave; druga niz pojava u promatranom sada-sada-sada.


Tako, prošlost, sadašnjost i budućnost nije drugo nego neprolazno «sada» mjereno pojavama prolaznosti. Budućnost pojave se po svojoj prošlosti već dogodila, a prošlost u budućnosti nikad svojim utjecajem neće prestati...
Ovdje ti ustvari udružuješ dva moguća pogleda na vrijeme po Uspenskom, planinar, ako se ne varam? Međutim.... ono gdje zapinjem i ne mogu domisliti to je ovo mjesto gdje kažeš: Budućnost pojave se po svojoj prošlosti već dogodila; pa bih te zamolila ako mi možeš to malo pojasniti osim ako se ne radi o onome, da je u svakoj sjemenki, u klici, već skrivena.... itd....

A zatim, ti ovdje gore govoriš o vremenu, dok ovdje:

Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Dakle, «sada» se opažanjem razlikuje od vremena.
uz za tvoje opažanje, ostajem poslije nesigurna svojim odgovorom koji sam dopisala odmah poslije njega, jer nisam sigurna da se odnosimo prema istoj stvari..

dopisala sam:
Da, Ja se razlikuje od vremena.
Osviješteno vrijeme je samosvijest Ja?
Oslobođen od tkiva vremena - rastjelovljeni vid?
Volver is offline  
Odgovori s citatom