Pogledaj jedan post
Old 26.11.2012., 22:07   #89
Quote:
Malo mace kaže: Pogledaj post
Dakle, zamoljena sam čuvati dvoje školske djece u četvrtak jer prosvjetari štrajkaju... Hoćete li ih podržati? Hoćete li poslati svoje dijete u školu?
Mislim da bi ovo zaslužilo posebnu temu, no pripada i u roditeljske probleme. Svatko radi prema svojoj savjesti. Prosvjetari iskazuju svoje nezadovoljstvo novim proračunom. Plaća im je već snižena, po novom proračunu bit će još niža. Da ne ostane tajna, silni dodaci na plaću ne odnose se na prosvjetare - imali smo dodatak na staž: valjda je logično da učitelj koji ima 20 ili 30 godina staža ima veću plaću od onoga koji je tek počeo raditi; u mnogim dijelovima Hrvatske nema učitelja koji žive na području gdje rade - smanjio bi se ili ukinuo dodatak za prijevoz (ima i mnogo obrnutih slučajeva: rado bih putovala do obližnje škole 5-6 km, no tu za mene nema mjesta, stoga moram putovati 30 km, što me košta oko 1200 kn mjesečno), božićnica, regres, puglenica, koga briga?! Ne živim od toga (a to tome se najviše piše u medijima). Teret krize spremna sam podnijeti, pa i sniženje plaće nakon 20 godina staža, zasad samo s 5800 na 5600, s novim proračunom na 5200 (o usporedbi s ostalim javnim i državnim službenicima neću sada ni ovdje), no pitam se zašto su banke nedodirljive, zašto se ne pokreće privreda... Jasno mi je da mi prosvjetari dobivamo plaće iz proračuna, čitajte privrede, no nismo mi u školama krivi što su primarne djelatnosti u kurcu. Ako vam ne trebamo, recite.

Mi ćemo u školi, usprkos rasploženju javnosti da mi muzemo pomuzenu kravu, zbrinuti djecu čak i ako budemo u štrajku, jer razumijemo da će neki koji nemaju gdje djecu ostaviti možda ostati bez posla.

Nije smisao štrajka da itko ugrozi roditelja djeteta koji radi. Ako te netko angažirao da čuvaš djecu ako u školi nije organizirano dežurstvo, molim te, čuvaj ih. Smisao je da javnost shvati da od ove krave nema mlijeka, ni za školu ni za koga drugoga.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom