Pogledaj jedan post
Old 13.12.2010., 14:47   #13
Preneseno iz Australija!


https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=5847

09.12.2010., 10:21 #5847

anamiyao
dipl.ing.zabušavanja

Join Date: Jul 2009.
Posts: 202

postovani dijasporasi, pozdrav!
imam par pitanja koja nisam uspjela naci na netu, a pogotovo bi me zanimala iskustva onih koji su otisli u australiju na studij.


naime, ozbiljno razmisljam o masteru tamo, ovdje sam zavrsila dodiplomski novinarstvo (Bacchelor), a sada sam nasla master programe international bussiness communocation i jos neke...svjesna sam da je studiranje tamo skupo, u najgorem slucaju morat cemo dici kredit, znam i da su stipendije rijetke, ali me onako iz vaseg iskustva ili iskustva vasih poznanika zanima kako bih stajala sa sansama? prosjek bacchelora mi je 4,19 overall, na prvoj godini je bio 5.0, engleskim se jako dobro sluzim i onako odokativno mislim da mogu dobiti min 6.5, a mozda i vise. od 4.godine zivota bavim se klavirom, bila sam medjunarodna i drzavna prvakinja nekoliko puta, puno seminara i ostalog, sto bi vjerujem bilo dovoljno za vannastavne aktivnosti.
takodjer, vidjela sam da neka sveucilista u australiji traze kandidate koji su bili u 5% najuspjesnijih na prijasnjem degree, ja i to solidno udovoljavam.

to je otprilike moja startna pozicija tamo, mislite li da bi to bilo dovoljno za ocekivanje neke potpore, barem pokrivanje partial fee? znam da ovako napisano ne zvuci lose ali pretpostavljam da je konkurencija jaka, zna li netko nesto o tome?

i jos bi me zanimalo kak ste krenuli postupak same prijave i trazenja stipendija? IELTS mi je 22.1., mislite da bi bilo potrebno prevesti diplome, svjedodzbe i ostale dokumente vec sada?

znam da imam puno pitanja, ali ak na bilo koje netko odgovori bit cu jako zahvalna
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline