Pogledaj jedan post
Old 07.09.2010., 06:47   #543
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Postoji neki razlog zašto ostati i biti maltretiran, zlostavljan, a i djeca (ako ih imaju) skupa sa njima?
Mislim da nisi shvatio.

Nisu to za tebe, mene, nemam pojma i neke druge ljude koji promatraju sa strane, realno, stvarni razlozi. Čak štaviše, kad čujemo takve "razloge", ne znamo da li bi se smijali ili plakali. Ali u očima zlostavljane žene ti su razlozi itekako stvarni. Ja sam ih se npr. naslušala od svoje mame. Od "ne gnjavi tebe nego mene" pa preko "ja sam znoja na ovoj kući prolila, neće me istjerati" do "a kuda da idemo? da kruha budemo gladne?" Svaki put sam dobila poriv na povraćanje, ali u njenoj glavi je to bilo itekako stvarno i (ne možeš vjerovati) razumno. Srećom, nisam čula ni jedno "ali ja njega volim" ili "on mene voli". Ali i to itekako spada u "razloge". I ponekad se nađem u situaciji da čak i razumijem policiju koja na prijave žena gleda skeptično, kao na gubljenje vremena. Dovoljan mi primjer kćeri moje prijateljice. Policija je došla. Njih troje. Pred mojom prijateljicom i njenom kćeri su kćerinog muža ispreskakali sa umjetničkim dojmom 5.0. Policajac mu je objasnio da nije čovjek, da on kao zlostavljač nema nikakva prava, što će mu se dogoditi ako još jednom dobiju prijavu protiv njega... Usrao se k'o grlica. I što se dogodilo? Kćerica je lijepo okrivila svoju majku koja je bila na njenoj strani i htjela kćer i unuku zaštititi od budale, pokupila svoje i kretenove prnje i lijepo su isti dan odselili tamo gdje je on može zlostavljati bez svjedoka. I da, imaju i djete. Pa ti sad reci...

Quote:
Pardon... meni je to smiješnotužna formulacija. Kao... ako želite ostati u odnosu u kojem vas tip prebije na mrtvo, ostanite

Nije smješno. Samo je tužno. Zato što je zapravo istinito.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom