Pogledaj jedan post
Old 22.02.2010., 00:43   #17
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ja sam imao želju dovesti Hyundai H1 SV nešto, uglavnom, kombi 8 sjedala, sa rotirajućim sjedalima, izvlačivim stolićem sa strane, dva šibera, 2.5 turbo! Uglavnom, priča je bila ovakva: ne može jer pojasevi ne odgovaraju hrvatsjkom standardu! Koje standardu? pitam ja! Pa Hrvatskom standardu o motornim vozilima! Kaže mi tip, svako sjedalo mora imati svoj neovisni pojas! A ja njemu slike gdje se vidi da svako sjedalo ima svoj pojas! Pa ne može, nije po standardu... Ali ako nam kažete gdje ste našli auto, možemo srediti.. A ja njemu, ništa vi nećete sređivati! Odustao sam, jer su prokleti! Auto se mogao dovesti, ali su oni htjeli da ga oni dovezu, pa onda nabiju proviziju!
Kolega , a tko su to ONI?
CVH? Hyundai ovlasteni zastupnik u RH? ILi tko?
Po broju sasije doticnog vozila, se ili u ovlastenom zastupnistvu Hyundai-a u RH , ili u TUV Minhen provjeri jeli auto homologacijski podobno?
Ako je, nabavis COC dokument ili tamo gdje kupujes auto ili u TUV , dovezes auto, platis ovjeru istoga kod zastupnika Hyundai-a u RH i odvezes auto na homologacijski pregled.
Ako ne nabavis COC dokument onda isti izvadis u ovlastenom zastupnistvu u RH i ovjeris i odvezes auto na homologacijski pregled.
AKo auto ne zadovoljava homologacijske uvjete , neces uvoziti, niti ga ONI , tko god to bio, nemozes uvesti pa nabiti proviziju.
wilson is offline