Pogledaj jedan post
Old 23.08.2008., 15:54   #4
Super, puno vam hvala na savjetima!!

Inače, ono što sam govorio da sam dosegao maksimum, mislio sam na maksimum ovim načinom učenja kao do sada - uz knjige i analize partija (bez pomoći stroja). Što se tiče strojeva, jedino što sam koristio je Chess Master 9000 - i nisam bio preoduševljen s tim softwareom... a i koncentracija mi je nekako puno bolja i dublja uz ploču i knjigu, od ekrana me zabole oči

Koji bi mi software onda vi preporučili? Čuo sam da je Fritz odličan, ali kako se točno zove taj software koji meni treba? (Ime "Fritz" spominje se u mnogim kontekstima, pa je teško skužiti koji je taj koji daje savjete dok igraš s njim.) Ima li još koji dobar software za učenje i usavršavanje? Gdje se isti mogu nabaviti (downloadati/kupiti.. štogod)??

Btw, i to igranje preko interneta mi jednostavno nije to. Ne mogu se nikako do kraja uživjet i dat 100% koncentracije igrajući preko interneta s nepoznatom osobom koju ni ne vidim. Puno puta povučem potez samo da povučem, jer mi se ne da ulazit u dubinu pozicije... za razliku od pravog turnira, gdje sjedim za pločom, kraj mene kucka sat, protivnik se znoji preko puta - e tu mogu reći da sam doživio trenutke sa stopostotnom koncentracijom i gotovo nikad ne vučem potez bez da imam jako dobar razlog za njega... valjda sam staromodan

Pozdrav!

EDIT: Evo malo sam pročačkao po netu... Fritz 11 - jel to software koji mi treba? (ima oko 4 GB sve skupa)
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.

Zadnje uređivanje Rob-Roy : 23.08.2008. at 16:27.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom