Pogledaj jedan post
Old 06.01.2009., 12:15   #38
Quote:
x woman kaže: Pogledaj post
Eto,ovo je moja prica.Zivimo s mojim roditeljima,imamo dvoje djece,kcer 4 g. i sina 8 mj.Moja mama stalno opominje malu zbog neceg,ono,nemoj ovo,nemoj ono.Katastrofa!Nitko to vise ne moze slusati.Pokusali smo lijepo popricati no nade se uvrijedena i ode.Kaj da vise radim?Helpajte!

a ništa. ja bi je pustila da ode svaki put...ima dovoljno godina da se može nositi sa kritikom i svojom frustracijom...mislim, ono...nije da zagovaram hladnoću i odjebe svake vrste, no po pitanju ovog ja stvarno ne znam što bi ti trebala više učiniti. odrasli zreli ljudi pričaju, ne muse se kad im nešto ne odgovara.


evo i ja imam par primjera gdje su naši starci (moji i od mm) krenuli sa svojim metodama. a onda im fino kažem da su nas odgojili tako kako su odgojili i da je njihov posao gotov. a odgoj našeg sina će nama biti na duši.

(možda sam i ja nekad bila kruta i prgava kad sam tražila pravdu, u međuvremenu sam naučila da izboriti svoje ne znači povijediti druge, može se poštovati druge i različitosti su dupuštene. štoviše, s njima zna biti i zanimljivije.)

recimo moja svekriva uvijek ima sto pametnih (na sve, ne samo na unučad), no konkretno sam joj rekla što neću dopuštat nikome (recimo, udarac po guzi zbog "odgojnih mjera"). al nije to bilo ništa dvosmisleno, već jasno:"ne dopuštam da se djecu udara jer tu metodu smatram krivom. ako se to dogodi imat ćemo ozbiljan problem i više nećete ostajat s njim nasamo"
isto tako, doznala sam da ga je moj otac u nekoliko navrata vozio nezavzanog u as....(moj stari je bivši profi vozač, no više ga neće vozit. jasno sam rekla zašto ga trebaju vezati tijekom vožnje, on se na to oglušio i priči je kraj. nema as - nema vožnje. da, to je moja odluka. ja sam roditelj i ja odlučujem ma koliko god to na prvu zvučalo hladno, kruto nije tako...stvar je samo dogovora, principa, razgovora)
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom