Pogledaj jedan post
Old 03.08.2011., 14:20   #32
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
kakvo je kršćanstvo glede prakticiranja sexa sa neznancima i npr.sex u troje?
Dobio/la si odgovor od katoličke crkve pa ću ja napisat iz pozicije kršćanstva kao cjeline;

Spolni odnos je prihvaćen samo kao čin sjedinjenja dvoje ljudi (muško i žensko) u međusobnom predanju u ljubavi. I kao takav on je u službi naravi odnosa, a ne obratno da ljudi budu u službi tijelesnog zadovoljstva (spolnog čina).

Tijelesne pohote same po sebi kao cilj užitka se ne pravdaju jer degradiraju ljubav i kvalitete koje ljudi nose u srcu. Međusobno predanje u ljubavi mora biti potpuno, jasno ako i kad veza dođe u tu fazu, tako da tu nema prostora za treću osobu.

Isto tako tijelesni odnos požude s neznancem se ne prihvaća jer nije građen na osobnom nivou i kvaliteti srca već na tijelesnoj privlačnosti koja ne nosi ljubav več izražava požudu kroz koju čovjek sebe ne može dati niti može primit drugu osobu.

Tijelesno nesmije biti ispred duhovnog stoga se stvari nesmije gledat po kriteriju tijelesne privlačnosti.

Ovo gore je opis onoga što se pravda, jer u kršćastvu čovjek je pozvan da ostavi sve poradi vlastita spasenja i dobra i da tako nadiđe ovozemaljske stvari poput tijelesnih zadovoljstava.

Onaj tko to nije kadar za toga se može prihvatit/pravdat ovozemaljski život s drugom osobom koji je građen prvo na ljubavi/kvaliteti srca.

Prevara supružnika makar i požudom samo u mislima se ne pravda!





Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
dal se to smatra grijehom i kolko teškim? dovoljno mi je da se samo ispovjedim za to?
Grijeh je, samo zavisi u kojoj situaciji, o kojoj dubini se radi, s kakavom namjerom, kakvim posljedicama itd., sve te stvari daju težinu srcu gdje se čovjek treba sam pokajat da bi ga Bog očistio tereta grijeha.


Stvar tijelesne ljubavi (vezivanja supružnika) je ozbiljna stvar i ne smije se olako prelazit preko toga.

Teško je dat srce nekome no to nije opravdanje da se stvari čine bez srca.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom