Pogledaj jedan post
Old 27.02.2012., 18:38   #33
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Kompolti
Unico -b

Mađarska sjeme

Slvnc - koji nick...;O) imam ti neki doc. file o harvesting hemp, di da ti to pošaljem?
Poslao sam ti mail u privatnoj poruci... Evo kako sam poslao jako jako puno mailova o ovoj tematici na razno razne adrese, jedan je urodio plodom i dobio sam dobre informacije... Dakle žetva se može izvršavati žitnim kombajnom ali je problem što se masa nakuplja na dijelove kombajna... Vjerojatno bi se i to nekako moglo riješiti... Postoje naravno i specijalizirani kombajni za vršidbu konoplje. Alternativna metoda je rezanje konoplje, zatim se suši oko 3-4 dana, te se nakon toga 2-4 biljke uzimaju i udaraju o koso postavljenu ploha i na taj način se odvaja sjeme. Naravno ovo je postupak ako su u pitanju neke manje površine.

To je dakle konoplja za sjeme, pri njenom uzgoju se također odstranjuju muške biljke jer su sterilne i ne sadrže sjeme, ali također da bi se ženske biljke mogle granati. Sjeku se ručno i odlažu među redove...

Znači kao što si naveo sjeme bi se moglo prešati sa ovako nekim strojem http://www.tehnopan.com/w/strojevi/prese-za-uljarice/
slvnc is offline  
Odgovori s citatom