Tema: Martinus
Pogledaj jedan post
Old 28.01.2016., 16:29   #4
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
Vro zanimljivo, hvala! Cuo sam vrlo povrsno o njemu i njegovim prorocanstvima. Bio bi mi koristan neki sazetak, da ne citam 7 + 4 knjige. Ipak me ne zanima toliko. Nadam se da cu naci nesto ukratko...
Martinus govori da je život vječan, da nikada nije nastao niti će prestati postojati.
Kad se npr. govori o 'VELIKOM PRASKU', on kaže da je to točno, no to je samo lokalna pojava koja se odvija pri nastanku određenoga Univerzuma, ali ne cijele Kreacije. Isto tako 'širenje svemira' on opisuje kao disanje nekog kozmičkog makrobića.
Cijeli svemir je tijelo Božije koje je beskonačno. Unutar Njega postoje bića koja su njegov dio. Postoji međukozmos, mikrokozmos i makrokozmos. Npr. naši organi (pluća,srce,..) su naša mikrobića, stanice našega tijela su još niži nivo, zatim dolaze molekule i atomi i sve tako u beskonačnost.
Isto tako je u makrokozmosu koji je iznad nas. Zemlja je isto tako živo biće, Sunce također, planetarni sustav, galaksija,...itd. u beskonačnost.
Međukozmosu pripada stvarnost koju doživljavamo oko nas.
Kroz sva ta bića Bog doživljava život. Sve je u vječnoj promjeni, sva bića rastu i razvijaju se. Sva bića su vječna bića, vječni sinovi Božji koji se nalaze naraznim stupnjevima evolucije/involucije.
Vječni život se odvija kroz procese evolucije i involucije kroz kozmičku spiralu tako da bića vječno mogu doživljavati život uvijek doživljavajući nešto novo i više svaki put doživljavajući viši spiralni ciklus.
Evollucija je proces uzdizanja prema duhovnim svjetovima (put od mraka prema svijetlu) i zapravo oslobađanja od iskustava koja smo stekli u procesu involucije, dok je involucija silazak u materiju (iz svijetla u mrak) iz duhovnih svjetova, zapravo iz carstva blaženstva.
Ovo su dva procesa koj se vječno odvijaju.
Martinus kaže da je vječni boravak u carstvu blaženstva nemoguć zbog 'principa zasićenja' i da nakon mnogih trilijuna godina biće ponovo silazi u materiju. Razlog tomu je prestanak sposobnosti doživljavanja. Primjer za to bi bio boravak na južnom polu npr. gdje od bjeline jednostavno nismo u stanju ništa drugo percipirati.

Ovo bi bio mali sažetak Martinusove kozmologije.
Bagi9 is online now  
Odgovori s citatom