Pogledaj jedan post
Old 29.06.2017., 13:32   #58
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Složio bih se sa kolegom Pile4444.
Zaista ima previše kenjanja sa brutalnim zaradama. Da, ima brutalnih zarada i to su ugostitelji, vlasnici nekih firmi i članovi upravnih odbora koji čine oko 1% stanovništva. I kad se šeta centrom Zagreba čovjek zaista ima osjećaj da se ovdje brutalno zarađuje ali moje iskustvo mi govori da su to sve Potemkinova sela. Sjaj, blještavilo a iza bijeda i bezbrojni krediti. Eto vam primjer Agrokora, naša najveća firma a na kraju ispada da je sve dim i magla, dužni nekoliko puta preko svoje vrijednosti. Identično je sa 90% biznisa u Hrvatskoj. Upravo zbog toga i nema nikakvih ulaganja u inovacije i razvoj i upravo zato nema jačeg povećanja plaća. Rulja jednostavno živi iznad svojih mogućnosti.
Meni je već jednostavno smiješno gledati ljude koji se oblače u skupe krpice i voze aute za koje ja niti razmišljam a realno zarađujem dvaput više od njih. Znam ljude koji imaju 10k eura netto mjesečno (vani naravno) i izgledaju manje "skupo" i voze polovne kompakte za razliku od puno njih koji skupe jedva 7k kuna netto i voze nove limuzine na kredit uz neprestano hvalisanje kako biznis cvjeta.
Ne znam o brutalnim zaradama ali znam da sam za 5 dana rada na 35 kvadrata parketa majstoru pred tri tjedna pljunuo 3700, s time da je posao bio ugovoren za 3000 kuna ali su iskrsnuli nepredviđeni radovi od kojih je obavljeno 90%. I usto posao je obavio ajde neću reći sasvim loše ali aljkavo
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom