Pogledaj jedan post
Old 26.01.2004., 16:33   #2
Srle-BiH (svercer) - Dec 15, 2003 05:39 (registrovani clan)
A glavno fora je zimi nasuti litar benzina u dizela da ne zaledi
ili zaledjenu sajbu zaliti kantom vrele vode,a ako nemas cd okacen o retrovizor u auto ces da uletis u radar!

STEEL - Dec 15, 2003 07:42 (*.webspeed.dk)
Sarajevo, prije rata...

Nestasica benzina i nafte, ali se lako moze nabaviti po raznim
pijacama, doduse po puno vecoj cijeni. Neki mangupi skontaju da bi se kupcima moglo uvaliti kanister sa 18 litara vode, 1 litar sirupa od kivija radi boje i 1 litar benzina radi mirisa. Ljudi skontali, pa poceli provjeravati na razne nacine, ali jedan je ostao upamcen: frajer je bio ubjeden da kupuje vodu pa prinjeo sibicu da dokaze svima da je upravu. Ali nije bio...

Isto vrijeme, isti grad...

Masovno se kradu sofersajbe sa Yuge. Jedan dan idem ulicom, zima kakva samo u Sarajevu zna biti, a frajer vozi Yugu bez sofersajbe...Na glavi mu brile, i neka kapa kao kod pilota iz 1. svjetskog rata... Komsija je isto tako imao Yugu, i ukradu mu sofersjbu. Ode on na pijacu na Stup da kupi polovnu, i stvarno nade povoljno i naravno uzme je.
Kada je montirao malo ju je ostetio na jednom cosku. Poslije nekoliko dana ponovo mu neko ukrade. Od on opet na Stup, i tamo opet nade povoljno sofersajbu, medutim skonta da je to ona njegova. Napadne tamo tog frajera, napravi frku, a frajer mu samo kaze da suti i da nosi staklo, samo da ne pravi frku...Ovaj
sav sretan, uzme svoju sajbu dode kuci i montira je...Sutra ujutro
posao na posao, kad Yugo sav izlupan, skrsen totalno, jedino mu sofersajba citava...

Drugi komsija imao Trabanta, i neko ga na parkingu odvalio, i
buduci da je bio od plastike, pukla vrata na pola. On fino uzeo samoljepljivu tapetu, i to onu sto je kao od fasadne cigle, i izljepio cijelo auto. Sve je to fino drzalo do prve kise...


BRABUS_ - Dec 15, 2003 09:53 (*.fh-reutlingen.de)
Kad sam bio klinac, obelezavali mi teren za fudbal i to plavom
bojom....i nekako sam umazao malo prst, ali nisam primetio i naslonio se na jedan beli Moskvic, koji je jedan komsija pazio ko lud. I naravno ostane veoma malo farbe....skoro neprimetno, ali dovoljno da psihopata primeti.

Sutra dan, zvoni on svima nama na vrata da pita ko je to uradio i
da kaze da treba da plati farbanje. Svratio kod jednog mog druga kuci i njegov cale mu reko: "evo ti komsija malo kreca sto mi ostalo od krecenja, pa zafarbaj to govno"........i ovaj psihopata vise od tad ne govori s njim.

Inace, pored Cd-a na retrovizoru, jedno vreme je vazilo da kad
stavis onu ogledalo foliju na sofersajbnu, to reflektuje zrake radara i ne mogu ti nista.

Moj deda imao do pre dve godine Stojadina iz '78 sa 42000 km i
Najlonima dole kod papucica i u gepeku....vojno lice + farmaceut

imam par komsija koji kad krenu na poso zimi, kad je sneg, provedu
duplo vise vremena kad krenu na posao cisceci kola, nego sto im traje
voznja do posla.

I na kraju....moj teca, koji pere auto svaki jebeni dan, koji se
Prosto istraumira kad neko udje sa mokrim ili blatnjavim cipelama u auto, I odmah posle ide da pere. Inace, spoljnu stranu guma maze imalinom, da sija, a branike zejtinom. Ima inace Fiat Tempru, ali je sve isto radio i sa Jugom

Miodr@g - Dec 15, 2003 13:45 (*.neobee.net)
Sta da kazem,...recimo moj kapetan iz VJ je imao skodu onu
staru,...mislim da je MB ili tkao nekako,..uglavno staru kantu, ali njegova nije
bila, jer ga je pazio strasno,...imao je svesku u koju je sve zapisivao,..recimo
isao je cak dotele kada, gde, koliko goriva je nasuo, koliko je
platio,..ma sve je zapisivao,...ponekad pomislim da je zapisivao i koliko puta je dao levi a koliko puta desni "pokazivac pravca kretanja"!:-)

Bauer - Dec 15, 2003 14:26 (*.surfer.at)
Evo nesto da i ja dodam iz automobilskog zivota.
Naravno ovo je sve istina jer sam LICNO dozivljavao neznan broj
puta. Radi se u vreme 93-97 kada je u Srbiji bilo "krizno"
vreme za sve osim zena. Da napomenem da i nije interesantno ljudima koji su dole bili u to vreme jer je poznata fora. Tice se prodaje goriva.
Glavna fora je da kupis flasu od coca-cole 2 litra a ona ima litar
I po (1.5) ili manje jer su ih (flase) redovno prokuvavali i tako im
Smanjivali zapreminu a ostajale su totalno iste. Provale i to ljudi i nece da kupuju iz plasticnih sudova nego samo iz metalnih kanistera , kao njih ne mogu skuvati hehe. E kad sam video foru za njih pao sam na dupe. Kanister od 20 litara (poznati vojni) a u njemu ni manje ni vise nego od 5-10 litara , a pun do cepa . Kako ??? Pa mangupi uzmu unutrasnju gumu (slauf) od bicikla i ubace ga
Unutra i ostave samo ventil, naduvaju je ,zalepe ventil selotepom,i sve
Gurnu unutra. Guma se normalno rasiri i popuni i do 10 litara prostora.
Tada su sva auta troslia preko 10 litara ??? , sto zbog vode i kojecega
U rumunskom benzinu sto zbog toga sto i nisi kupovao 5 ili vise litara.
Jako tuzan dio automobilskog zivota.

sdf - Dec 15, 2003 18:19 (213.244.*)
prokuvavali su flase ali ovo za metalne kanistere nisam znao.
Doduse niko nije lud da kadd uzme kanister od 20 l kao pun a on tezak 10 kila.
I jos kad sipas naravno da ces primetiti unutrasnju gumu. i retko ko je
Kupovao preko 5 litara goriva. uglavnom su ljudi imali svoju ambalazu u koju
Sipaju gorivo pa onda pretoce u kola





Giakomo (ing.mas.) - Dec 15, 2003 18:20 (registrovani clan)
moj komsija imao onu staru skodu. i toliko je picanio da je posle
10 godina izgledala ko iz snova , ali nije vozio po kisi ni snegu pa cak ni
po vetru. Imao je filozofiju da ne koristi kocnice da se ne trose preterano
ni previse nego 500 metara pred semafor izbaci iz brzine i tako stane .
Nikada nije ulazio u guzve niti sukobe sa ostalim vozacima.

Jednoga dana posle 10 godina takve voznje izleti mu neki pas na put i on
Da nebi udario auto prikoci ali ovaj put do daske (prvi put).
u momentu mu sve kocnice blokiraju i tako i ostanu .
Jadnicak nije mogao cak ni prvom da ide nego je dosao pauk da ga
Digne i ostavi ispred kuce nismo mogli ni svi komsije posle da ga uguramo u garazu(od smeha).
sokre is offline