Pogledaj jedan post
Old 15.06.2008., 23:20   #16
Quote:
Lila_sun kaže: Pogledaj post
Second hand izvor kao udzbenik iz filozofije, da, a ne second hand izvor kao neki clanak koji se odnosi na Althusserove teorije s kojima ti NISI upoznat.
A što sam ja sada tema? Autor članka je poznavao Althussera i mislim da je njegov sud relevantan što se tiče Althusserovog priznanja.

Quote:
Ponavljam, veci glupani su oni koji nemaju ni truncicu sumnje u svoje znanje i/ili ni tracak ironicne samorefleksije nego oni koji misle da sve znaju.
Upravo tako. Zato čudi kako ovi tipovi koriste matematičku terminologiju, a nemaju ni trunčice sumnje u svoje znanje.

Quote:
Vidi, upravo si napisao isto ono sto Althusser tvrdi! - da se ideologija (u ovom slucaju ubacimo umjesto ideologija neka znanstvena paradigma) neprimjetno ubacuje preko drustvenih praksi.
Nadalje, Chomsky ima tu slicnu pricu kao i Althusser - "propaganda=ideologija= pasivne mase koje hrane americki (ili koji vec al uglavnom elitni i masovni mediji)" - a s njim se slazes, kako sad pak to?
Ako Althusser to tvrdi, onda možemo reći da je otkrio toplu vodu. I ja mu čestitam.
Chomsky se ipak više bavi podacima kada komentira nešto, navodi događaje i dokumente koje potvrđuju neki drugi događaj. Kao kada primjerice govori o utjecaju propagande na američku invaziju na Gvatemalu, on navodi dokaze o tome. Reći samo da propaganda utječe na mase je trivijalna stvar.

Quote:
Ne, al trebas bar procitati nesto od njih da bi te itko ovdje shvatio ozbiljno - ili bar iz druge ruke ali POSTENO. A ne ovako, citati iz nekog clanka?
Naveo sam ti iz Althusserovog eseja o ideologiji i ideološkim aparatima primjere nevjerojatno lošeg zaključivajna.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom