Pogledaj jedan post
Old 19.01.2009., 12:15   #1
Prodaja poklonjenih laptopa 5. razredu

Htio bih otvoriti ovu temu posto ju je autor otvorio na neprikladnome forumu, a evo i original link da zna ekipa o cemu se radi....

https://www.forum.hr/showthread.php?t=414075

Tema je zatvorena i to sa dobrim razlogom...ono je "trznica", a ne mjesto za "razglabanje" o nepravdi koju provode neki roditelji.
Naime, ovu temu otvaram da jos nesto kazem sta mislim o tome i odgovorim clanu koji ima nick "curva-tamburello " (inace u profili doticnome clanu pise da je zensko, no po nacinu koji pise.....ma nema veze uglavnom) na ovo:

"o prodaji laptopa nemam sta za reci, mogu samo reci da je to jedna napuhana prica jer za sad nisam vidio da se negdje moze kupiti to jeftino. nasamo sam nekoliko ponuda po 3300 kuna i to je sve...

dalje, laptopi su toj djeci potpuno beskorisni, koliko sam upucen dobili su prazna racunala sa MS DOS-om, mnogi si neznaju sami instalirati windowse i morati ce nekom platiti 300-400 kn da to ucini, dakle tu ce profitirati opet "sverceri"

dalje, djeci u 5 razredu osnovne dati prijenosno racunalo? ma koji ce im to??? oni o racunali neznaju nista drugo osim igrica, sta ta racunala nisu dali bolje prvoj godini faksa, njima je to daleko potrebnije nego "petasima" (da neko nebi mislio da sam ja ljubomoran, naprotiv, ja sam svoj fax zavrsio...), a uz to jasno je da je to dobila ova generacija i nijedna vise dobiti nece

imo bi jos stosta za rec, al ovo je tema o prodaji tih laptopa, tako da budem on topic mogu reci da se pogleda na stranicama koje se bave oglasima, ili oglasniku u glasu, slavonskoj bzurzi... za sad vidio svega jedno dva da se prodaju a nekoliko svercera nudi 1500..."

Ovako...bez obzira sto to dijete nije dobilo laptop sa Windowsima, Vistom, Linuxom ili necime desetime vjerojatno ce tom istome djetetu rodak, prijatelj ili netko deseti napraviti uslugu i instalirati mu Windiwse ili mu cak nesto sitno i naplatiti....nema veze....ali ce ih sigurno imati i nece dati 100% 300-400 kn!
Koliko moji Win kostaju!? Paaa....nesto vremena provedenoga ne netu...i to ne samo moji vec od 99% korisnika koji se ovdje nalaze.
Isto sam rekao da imam brata koji je bas 5. razred i ono sto se od njega ocekuje jednostavno ne moze napraviti bez kompa.....stalno neke zadace koje se moraju pisati na kompu i printati, uz svaki udzbenik ili posebno ima hrpu cd-a koji djeci pomazu u ucenju...pocevsi od matematike pa sve do povijesti i ostalih predmeta i to je sve tako lijepo zapakirano da dijete ima odmah vise volje za tim predmetima. I sam sam pogledao te cd-e i stvarno su odlicno napravljeni. Isto tako stalno se ocekuje od njih stvari tipa..."nadite ovo na internetu i procitajte, isprintajte slike od nekih trgova i sl....."...cak sam mu ja morao pomoci oko nekih stvari.
Isto tako djeca imaju predmet koji se zove "informatika"...zar ne!? I naravno da ce im tu isto pomoci laptop jer ce imati vise znanja.
Naravno, djete ce odigrati i neku igru....pa i sam sam ih igrao, ali ja sam imao Atari u to vrijeme..hehehe...
Sta ne dati to prvoj godini faxa!? Hmm...pa mozemo to gledati i ovako, prva godina faxa zbaci da imas 18-19 godina i za vrijeme praznika ili necega sl. ako ti roditelji nemaju novaca jednostavno ces malo uprljati ruke i zaraditi sam sebi taj laptop...a to dijete u 5. razredu ne moze. Znaci ako se netko tko je na prvoj godini zali, taj je jednostavno bitanga i cvilidreta.....jer svatko moze ako je zdrav zaraditi za tako neki jeftini lap. Jer taj lap nije nesto posebno da ce se moci ne znam sta raditi na njemu..vec se moze reci da je to vise "pisaca masina" koja ce uistinu pomoci djeci u ucenju i svakodnevnom zivotu.
I stvarno ne razumijem kako netko moze uopce opravdavati te roditelje!?!? Da uzmu nesto djetetu sto je ono dobilo...i da, dok druga djeca pricaju o tome laptopu, gledaju te ineraktivne cd-e....to jadno dijete gleda u pod i nema sta reci....zalosno...
Trebalo je nesto napraviti da se taj lap jednostavno ne moze prodati i nadam se da ce to u buducnosti ispraviti.
A stvarno sam bio totalno sretan kada sam gledao tu djecu kako dobivaju laptope, jer znam kako sam se ja osjecao kada sam dobio svoj prvi komp....ma presretan sam bio....Atari 1040 ST, sa CB monitorom SM 124...ma jooj.....
Mislite da bi mi bratu kupovali komp samo zato da se moze igrati!? Je...on se i igra i neka se igra kada moze, ali zato vise ne mora svaki puta trcati prijateljima da mu nesto naprave na kompu ili da kod drugih ljudi mora ici uciti.

Nadam se da ce biti jos ovakvih akcija i da ce u buducnosti neke propuste ispraviti...a to je da se laptop ne moze prodati bar neko odredeno vrijeme ili nesto sl.
Svaka cast ekipi koji su i onoj djeci koja nemaju mogucnosti imati komp ovom akcijom to sada i omogucili!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Odgovori s citatom