Pogledaj jedan post
Old 12.04.2017., 18:13   #117
Quote:
Horz kaže: Pogledaj post
Ja sam mišljenja da su halucinogeni svojevrsni shortcut za ono šta yogima treba cijeli život da postignu. Priroda nam je dala mogučnost da iskusimo "stanje smrti", pakla, raja... a da se ne odreknemo zemaljskog fizičkog iskustva.
Apsolutno točno, ali opet ne skroz. Da bi taj shortcut radio, moraš brijat na mir i imat mir u glavi (opet ne toliko jak kao jogiji). Bitno je da znaš poantu smirivanja i da to prakticiraš onda pod nečim, a naravno da ne zaspeš.
Sad za jače stvari neznam, znam pod ovim što je dns najpopularnije, a to i nije nešto jako...
2ključne stvari za uspjet kad ideš shortcutom; budi miran i nemoj zaspat.

Isto ne znači da će uspjet iz prve, možda će iz desete. Pošto kao i jogiji, moraš se uvježbati bar malo (dok kod njih na trijezno moraš bit uvježban skroz, svaki dan).

Horz možda malo previše pretjeruje (ne sudim, nit imam iskustva da mogu sudit u tom polju), samo želim reći da može se i s slabijim stvarima, ne trebaju biti nez ni ja kakve jake halucinogene stvari, može se i s normalnom biljkom koju dns svi znaju...

P.S. Što se tiče same teme, ubio se sam časno il nečasno, sve je to isti k, jer poslije toga si mrtav i to je jedino što je bitno. Um kod raznih kultura će reći svoje (čast/nečast), al mrtvacu je to nebitno, jer ionako ih više ne čuje.

Život, bez obzira što naša mašta nam govori, je logično jedino ono što zaista vrijedi. Logično vam nije? Stavite živog i mrtvog čovjeka jednog pored drugog i sve će vam biti jasno.

Nisam ateist ni vjernik nit išta od toga, jer jednostavno znam da nešto postoji, kao i svi vi, jer da ne postoji, kako bi mi onda uopće živjeli i gdje?
Prostor je ogroman i zbog naših dobrih i loših emocija ne trebamo stvarati teorije o postojanju prirode i tko ili kako ona bi trebala izgledati.
Izgleda kako izgleda i prihvati to čim prije i počni živjet i napravi nešto od ovog života, jer nitko (osim raznih kulturalnih teorija) ti ne garantira da ćeš se ikada više vratiti na naš planet u obliku čovjeka ili bilo kakvom drugom. Zato uživaj (ali ne previše), radi, muči se, napati se ko kreten, trpi, al napravi nešto ne samo za sebe, nit bližnje, pa ni za čovjeka, već za planet i sve na njemu.
Graviton is offline  
Odgovori s citatom