Pogledaj jedan post
Old 08.08.2017., 22:31   #28
Quote:
Tict Tac Toe kaže: Pogledaj post
Sto ljudi sto cudi, 4500 za kebabdzinicu je odlicna lova.Ja sam toliko dobivala u ljekarni, radila u svim mogucim smjenama.
Sve ostalo je stvar opce kulture i profesionalnog ponasanja.Uniforme, pravilnici, normalna stvar. I ja pusim, i volim potipkat po mobu,ali to na poslu ne radim, jer nije profesionalno.Tamo gdje se sluzi hrana nema mjesta cigaretama. Da hocu pojest kebab,a vani neka curka pusi, nebi usla.Da, ruzno je vidjet, tako sigurno i vlasnik razmislja. Gubi musterije zbog tvoje komocije. Po tom istom pravilniku imas pravo na pauzu od pola sata, udjes u kuhinjicu ili gdje vec imate pauzu, i odmoris se, pojedes, sta vec.To je tvoje pravo koje ti nitko ne moze uzet, ali nije tvoje pravo ic na cik pauzu kad ti se prohtije "jer gazde nema"
Al velim, sto ljudi sto cudi.On ce nac nekog ko ce mu radit, a ti ces radije bit bez posla, ako ti tako pase, fine with me.
To sam puno i rekla, ali realno po meni nema tih para zbog kojih bi zapostavila privatan život i svoje vrijeme za sebe. Radila sam i za 6000, pa dala otkaz jer me od jutra do sutra može gledat samo krevet.
Hoću reć da ljudi u Hrvatskoj po meni strahovito jeftino prodaju svoje slobodno vrijeme. Posao nije ništa drugo nego trampa tvog vremena i znanja za novac. I kad vidim da ljudi žrtvuju svoje vrijeme s obitelji ili slično za malo novaca bude mi žao, jebiga.

Profesionalno, bože moj, svi smo ljudi i imamo svoje potrebe. Kao prvo, normalno da ću oprat ruke prije nego što diram hranu, mislim da se to podrazumijeva.
Podrazumijeva se i da je radnik osoba, kojoj nije cilj u životu stajat za pultom kao lutka u izlogu, i normalno da ako nema nekog posebnog posla da će pit kavu i tipkat po mobu.
Totalno imam razumijevanja za uslužne radnike u tom smislu, desi mi se da ulazim u kebabnicu i radnik stoji ispred i puši, ako mi se ne žuri ja ću njega pričekat da dovrši cigaretu, nije ni on presretan šta pola dana stoji tu i ljudima radi kebabe. Malo razumijevanja.

Počela sam svuda ulaziti da pretpostavkom "ovi ljudi vjerojatno mrze svoj posao" i odmah ima manje tenzija sa svim konobarima, šalterušama, čak i u apoteci. Ako moram zamijeniti narudžbu, ne ljutim se jer znam da sve teže ide kad radiš preko kurca
Da sad uđem u apoteku i vidim da cura sjedi i tipka po mobu, pomislim 'samo polako, nije ni tebi tu zabavno'
__________________
I travel the world looking for understanding
of the time that we live in...
Cleo28 is offline  
Odgovori s citatom