Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 01:47   #965
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
EKV/The Doors/Nirvana je trijumvirat bendova koji tinejdžeri vole, a za čije razumijevanje treba proći dosta toga u životu.
Zanimljiva teza. Nedostaje životnog iskustva slušanja Šemse Suljaković i Mitra Mirića kako bi pojmili svu vedrinu tekstova Mladenovića, Morrisona i Cobaina.


Nego kad sam se već uhvatio teksta pesme Zajedno, zaboravio sam da pored Ljube Đukića pomenem mnogo bitnije ljude za Milana. Pečar, Suba i Firči su nesumnjivo značajni za bend EKV, još značajniji za samog Milana koji im je i posvetio pesmu navodeći njihova imena, kako sam već napisao, na početku pomalo skrajnute pesme. Suba (Rex Ilusivii) je Brian Eno sa ovih prostora. Sarađivao je sa EKV-om na albumu Par godina za nas, takođe i na Milanovom poslednjem projektu Angel's Breath. Nažalost, preminuo je prilikom požara u njegovom studiju u Brazilu, nastojeći da spase svoj snimljeni materijal. U Brazilu je stekao velika priznanja radeći i na filmskoj muzici.



@judolino

Nisam ni ja preterano oduševljen tim albumom. Milan je čak imao dosta rezervi prema naslovnoj pesmi i nije bio siguran da li da je uopšte stavi na album. Ta pesma je u izboru nekadašnjeg Radija B92 proglašena najboljom pesmom koja je nastala u bivšoj Jugi. Mislim da je prevladavao slobodarski duh slušaoca (većina pacifisti) tog nekada slavnog radija prilikom izbora upravo pomenute pesme za najbolju. Nema više par godina za nas, sve smo ih proćerdali, pa i od tog kritičarski nastrojenog medija nastao je formatirani (lobotomizirani) grčki radio Play.

Srce i Krug su pesme za raju, potpuno odudaraju od diskursa turobnoih tekstova EKV-a, moguće nastali i to nesvesno kao vrsta protivteže.

Pored naslovne album su izdigle Margitine pesme Sinhro i moja omiljena sa albuma - Nisam mislio na to
suburbian is offline  
Odgovori s citatom