Pogledaj jedan post
Old 13.08.2017., 10:29   #2789
Heroina kod koga se liječiš? Ako nećeš javno napisati možeš u pp. I de mir eci kak se uspijevaš naručiti? Ja sam se trebala tamo u 3. mjesecu, pokušavala sam se 3 mjeseca i osutala, istekla mi uputnica i ne da mi se opet.

Moje menge su isto takve ko tvoje, ja sam molim boga da ne dobijem kad imam kontrolu nekakvu jer mi se bljuje, sere i progutam šaku tableta. I nisu mi točne u dan, uvijek se pomakne za par dana tak da nemam pojma kad ću dobiti pa mi super kad se naručujem tako par mjeseci unaprijed, nemam pojma hoće me čopiti i onda panika. Da imam normalne menge ne bi se uzrujavala, ovako prva 2 dana ne mrdam iz kuće ako ne moram.
Ono ja izbjegavam piti tablete ako ne moram, za bolove u zglobovima popijem tek kad me toliko bole da mi se plače i stvarno imam visok stupanj toleranicje na bol jer je razviješ sa ovim konstantnim bolovima u nečemu, al menga me sašije. Tu ko neka pičkica pol table tableta popije + buscopan koji kao smiruje te glatke mišiće.

Quote:
aneri23 kaže: Pogledaj post
pozz ekipi

molim objašnjenje za nalaz
svi su na godišnjem pa da ne poludim do devetog mjeseca
molim nekog od upućenih da mi objasni nalaz krvi
anf i anf titar negativan
ena screen pozitivan opisno :negativan
anti-ss-a/RO (60KDA) 54 POZITIVAN VEĆI OD 40
anti-ss-a/ro (52kda) 20 pozitivan veći od 40
i sve ostalo neki 15 stavki negativno i proteini u serumu

moji simptomi su bolni zglobovi šake cijeli dan, a sada osjetim i koljena
stopala su malo jutrom ukočena
reuma faktori negativni
čekam pregled za koji sam naručena tek u rujnu
što znači ova pozitina stavka
zahvaljujem
Imaš dijagnozu? Imaš još kakvih simptoma osim ovoga tipa suhe oči, usta i sl?

Jesi vadila još šta (anti ds DNA, imunolglobuline i sl)?

Znaš šta ti je zajebano kod ENA screena? Što svako od tih antitijela može bit kod različitih bolesti povišeno. Tako da SS antitijela su recimo povišena (nemoj me držati točno za postotke al tako se negdje kreću) kod 70 posto oboljelih od Sjogrena, 40-50 posto oboljelih od lupusa itd.

edit: evo našla sam postotke pa vidi zašto ti je teško samo preko antitijela reći šta je točno u pitanju:


SSA/Ro60: Positive in about 70% of patients with primary Sjögren’s syndrome and in 10-15% of patients with secondary Sjögren’s syndrome. 40% of patients with SLE are positive for SSA. Other disease associations, e.g. scleroderma and MCTD, have also been described. Positive anti-SSA also occurs in malaria, bilharzia and leishmaniasis.

SSB/La: Positive in about 70% of patients with primary Sjögren’s syndrome, 5-30% of patients with SLE. It occurs most frequently together with SSA in Sjögren’s and SLE but sometimes occurs in scleroderma and RA. Isolated occurrence of SSB has been described in primary biliary cirrhosis and autoimmune hepatitis.

Sm: Positive in about 10-30% of patients with SLE in Western Europe and the specificity in this disease is high. The frequency is considerably higher in Afro-Americans and Asians with SLE than in Caucasians. Sm is a nuclear non-histone protein. Patients with SLE often remain positive for Sm in remission and therefore detection of Sm can be valuable, when anti-dsDNA cannot be measured.

nRNP: Occurs in almost all patients with MCTD, in 5-50% of patients with SLE and is most common in patients with lung manifestations or signs of myositis, Raynaud’s phenomenon and positive RF-IgM. The antibodies may also occur in RA and polymyositis/dermatomyositis as well as scleroderma. Some healthy people and patients with malaria, bilharzia and leishmaniasis have antibodies against nRNP.

Scl-70: Positive in about 15% of patients with scleroderma, especially of the systemic progressive form (diffuse progressive systemic sclerosis). Patients with Raynaud’s syndrome and positive anti-Scl-70(100) often develop a typical diffuse progressive systemic scleroderma later.

Jo-1: Positive in about 25% of patients with polymyositis/dermatomyositis and largely pathognomonic for the disease. Antibodies against Jo-1 are directed against histidyl-tRNA synthetase. Other anti-synthetase antibodies include antigens OJ, EJ, PL-7, PL-12, KS and Zo. Patients with other anti-tRNA-synthetase antibodies manifest similar symptoms as those with anti-Jo-1.

SSA/Ro 52: Antibodies against Ro 52 may play a role in the development of congenital heart block. The antibodies can be a tool for the identification of mothers with a risk of giving birth to children with congenital heart block. It often occurs in variants of myositis together with Jo-1 antibodies. When detected isolated it has no role in the diagnosis of SS.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom