Pogledaj jedan post
Old 12.08.2011., 13:11   #11
Quote:
Caution757 kaže: Pogledaj post
Moj stan je sagrađen 2006. godine, a živio sam u njemu godinu dana (vec 3-4 godine nitko ne zivi tamo). Dakle prakticki je novogradnja. Platio sam ga oko 170k, a prodajem 150k... i jos sam investirao 30-40 k eura u stan i uredio sam.. stan vrijedi minimalno onoliko koliko ga prodaje

a to da su cijene "visoke", to se uvijek govori kad netko prodaje. kad sam ja kupovao nisam se zalio da su visoke..

danas ima hrpa oportunista koji zele takoreci besplatno stan.. ne znam jel bi radije da me ubija kredit ili da gledam nekog prevaranta kako me pljacka i kupuje stan ispod cijene
Nitko tebe ne pljacka, ti si jednostavno kupio stan u trenutku kad su cijene bile najnapuhanije. Realno je ocekivati da ce cijene morati ici jos puno dolje pa ces cekanjem vjerojatno izgubiti jos puno vise nego da sad spustis cijenu.

To sto tebi taj stan minimalno vrijedi 150k kupcima ne znaci nista jer ocito imaju na ponudi bolji izbor.

Primjerice ja sam prije 3 godine kupio auto za 18kEURa i ulozio sam puno u njega, i malo sam ga vozio. Hoces ga sad ti kupiti od mene za 15k jer ja kazem da minimalno toliko vrijedi?

Ja sam nedavno gledao neke stanove i nakon par pogledanih stanova od privatnih prodavatelja sa takvim stavom "Ja sam to platio puno vise i to vrijedi koliko ja kazem" jednostavno odustanes od rabljenih stanova. Za 1500EUR/m2 se trenutno dobijaju novi stanovi sa ukljucenom garazom u novom zagrebu.

Sa sadasnjim stanjem trzista nerealno je ocekivati da ce se rabljeni stan u NZ prodati za vise od 1200-1300EUR/m2 (naravno ako nema neku extra prednost). Traziti ti mozes kolko hoces i tebi moze vrijediti milione - ostaje pitanje zelis li stan PRODAVATI ili PRODATI.

Zadnje uređivanje nitko666 : 12.08.2011. at 13:18.
nitko666 is offline