Pogledaj jedan post
Old 10.07.2017., 09:25   #155
Quote:
milijana kaže: Pogledaj post
Ajmo malo svježijih iskustava s agencijama:klap
Jedan stan iznajmljujem, agencije (i to manje poznate) su me redovito zvale, nisam htjela preko njih jer mi ništa ne nude osim objave na svojim stranicama.

Neki dan sam našla stan koji mi je interesantan za kupnju, agentica je jedna od ljenijih koje sam imala prilike sresti:
1. Kaže mi da su dva stana istog vlasnika u istoj zgradi na prodaju, na moje pitanje možemo li vidjeti oba - ne, jer drugi prodaje njena kolegica
2. Ulazimo u stan, pitam koje je godište zgrada - ne zna.
3. Vidim da je friško obnovljena fasada, pitam kolika je pričuva - ne zna.
4. Pitam koliko je stanova u zgradi, kaže ona da nema pojma, ali nekim računom dođe do 16. Izlazimo iz zgrade, brojim prezimena na parlafonu - 26.
5. Ima li svaki stan svoj sat za vodu - ne zna.

Dakle, oni nude taj pravni dio i to je to. Više mi se isplati uzet odvjetnika nego njih.
Svi samo preuzmu fotke vlasnika, koje su uglavnom katastrofa i ništa ne govore o stanu. Ovdje je bila pofotkana kutna fotelja i zid iza nje, ali ne i prekrasan pogled na more.
Ne sugeriraju vlasnicima ništa, stan u koji sam ušla bio je neuredan i poluobnovljen (dio šaltera nov, dio star).
Glavno da odmah poturaju ugovor prema kojem 3 godine (!!) ne smijem kupiti taj stan mimo njihove agencije
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom