Pogledaj jedan post
Old 19.02.2003., 15:52   #13
Ja sam žena i UŽASNO me živciraju te žene koje pokušavaju isfurati neku žensku ugroženost (da sam ugrožena što sam žena, ili da su mi šanse u životu zbog toga manje ili štotijaznam da mi je zato što sam žena - Giv mi a brejk!!!!!!!!).

Mislim da određene žene (među njima i spomenuta gđa. Vedrana Rudan) kroz ta pitanja nastoje napraviti promociju samo i isključivo sebe.
Tko je nju ovlastio da govori u ime žena (dakle i u moje ime?)?
Da li je ona nekad bila pretučena?
I konačno, posljednje, ali ne i najmanje važno: ŠTO JE ONA KONKRETNO UČINILA DA ZAŠTITI NEKU PRETUČENU ŽENU? Nisam čula da im je, recimo, dala dio prihoda od svoje knjige za neku od tzv. sigurnih kuća, da je organizirala prikupljanje pomoći za njih ili nešto slično (ako jeste, molim da me se obavijesti o mjestu i vremenu dogadjaja)

Nasilje nad ženama i nasilje u obitelji je veliki problem - jedna od mojih najboljih prijateljica odrasla je s ocem nasilnikom i znam kakve traume nosi iz djetinjstva i rane mladosti u svim segmentima života kao posljedicu toga. Upravo zbog STVARNIH ŽRTAVA, ta tema se ne bi smjela tako profanirati i pojednostavljivati. Oko toga se ne treba toliko ni pričati, treba DJELOVATI - otvarati sigurne kuće, educirati djecu po školama, otvarati SOS telefone na kojima će raditi stručnjaci itd itd
Užasne su mi takve žene i ženskom rodu niti jedan muškarac ne može nanijeti toliko štete kao one.
sunčica is offline  
Odgovori s citatom