Pogledaj jedan post
Old 29.07.2012., 21:59   #18
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
mislila sam da ćeš ovim komentarom branit svoj stav. (iako se postavlja pitanje kako netko moze imati izgrađen stav i tezu o nečem što nije ni čitao
)
a u komentaru Novog lista je dosta toga napisano s čime se slazem.

i iskreno sumnjam da se žene plaše bogatog, zgodnog i sposobnog muškarca, u kojeg su zaljubljene i s kojim se znaju poigrat u njegovoj red room of pain
Članak iz Novog lista sam jučer pročitala i to je bio moj prvi susret s tim naslovom. Zainteresirao me uvod, neki kao šušur kojeg je knjiga napravila pa sam se poveselila da je nešto doista provokativno i originalno. Do kraja članka sam malkice ostala razočarana, ali ne moram se ja slagati s pozitivnim komentarima da ih uvažavam. Mislila sam da je dobar doprinos temi i da će još netko rado pročitati. Drago mi je da jest i da vam se sviđa.

A kako se ja inače, u moru produkcije, odlučujem na čitanje upravo putem ovakvih komentara i recenzija jer nemam vremena čitati sve i svašta, nakon pročitanog tamo i nekoliko postova ovdje, dojam je takav da neću potrošiti vrijeme na to jer osim što se radi o, po svemu sudeći, lošoj književnosti, ni ta navodno intrigantna seksualna komponenta romana i nije originalna osim što ju je pisala žena. Nije da ja mislim da je to loše i da netko u tome neće nešto i naći, ali kad se oko nečega digne puno prašine ili piše riječima ...udubljene u čitanje, potpuno zaboravljaju pokupiti djecu iz vrtića... ili ... govore o toj knjizi kao o obaveznoj lektiri za djevojke koje se, ukroćene modernim društvom i suptilnim mehanizmima patrijarhata, boje istraživati vlastitu seksualnost... pa do Ukratko, izbacimo »Alkara«, uvrstimo Pedeset nijansi sive, očekujem doista nešto maestralno od literature. Da ne kažem da mi bude pomalo žao tih žena koje u 21. stoljeću moraju pročitati Pedeset nijansi da krenu istraživati svoju seksualnost.

Eto toliko, neću više, i ovo je previše. Neka uživaju oni kojima se sviđa.
Illana is online now  
Odgovori s citatom