Pogledaj jedan post
Old 30.07.2012., 11:58   #20
Quote:
Oia kaže: Pogledaj post
Anastasia je Bella Swan. Christian Grey je Edward Cullen.
E. L. James ili @SQicedragon (Snowqueens Icedragon), ako joj se tko zeli obratiti na Twitteru, je roman objavljivala u nastavcima na fanfiction.net pod imenom Master of the Universe, i kasnije samo promijenila imena likova. Dapace, Christian je radjen po uzoru na Roberta Pattinsona - sjecam se kad je izasao Details photo shoot, svi su joj slali linkove, bila je bez teksta A knjizevna razina je ista kao i Meiericina...

Mislim da ono sto privlaci vecinu je vise od svega to sto je, kontradiktorno, sve zapravo vrlo sigurno - Bella zna da Edward ne moze protiv sebe t.j. nje, isto i Ch. protiv A. Uz to, radi se o soulmate prici, oni su stvoreni jedno za drugo - on je zasticuje u mjeri da je control freak, na kraju ona spasava njega.

Ako si citala Twilight sagu, samo usporedi likove i odnose. Ako nisi, ni nemoj Zaista ne treba previse analize, slazem se. Uzivaj ako ti pase
Nisam čitala Twilight, ali pokušala jesam. Takve stvari sam čitala prije 18. godine života, a to je bilo jako davno. Na prvoj stranici me tresnuo u glavu neki klišej, tako da sam to bacila. S gađenjem. Knjiga je natprosječno loša.

Taj fenomen fanfictiona je isto fascinantan.
To je zapravo tekst koji netko piše dok slini na likove iz serija, filmova itd. Većina tih tekstova je tako grozna da ostavlja dojam prekuhanog pekmeza od prezrelog voća u koji je netko stavio veliku količinu šećera. Trnu zubi i muka ti je. Nemam namjeru tražiti "Master of the Universe", mene Twilight nikad nije zanimao. (Anne Rice, anyone? )

Mislim da 50 Shades nikad ne bi doživio toliki uspjeh da je samo fanfiction; mislim da se radi o opisima seksa.
Koji su zbilja dobri.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom