Pogledaj jedan post
Old 13.03.2006., 00:40   #18
Vojky, stoji to sto ti pises.

Ali zapravo nam onda vojska niti ne treba! Jer NATO se bazira prakticki na svojoj brojnosti i ogromnoj kolicini sredstava, financijskih i materijalnih. Protiv NATOa se mi ne mozemo bboriti, osim na nacin na koji se bore Iracani. A protiv koga cemo se onda boriti? Samih sebe? Zasto bismo mi iznajmljivali batinase i koljace NATOu? Za pare? Ili zato da nas NATO ne dira? I sta ce uopce dirati, mogu doci i popljacakati nas i ovako.

Poanta je da se vosjka mora pripremati desetljecima. Od samog mentalnog sklopa ljudi, shvacanja odgvoornosti pema zajednici, preko organizacijskog sklopa, zatim materijalno tehnickog pa do onog krjanjeg - regruta koji drila strojevi korak, naizgled besmislenu operaciju.

A mi to sve odbacujemo.

kako tumacis izraelsku vojsku? Nepotebna? Kako tumacis tursku vojsku? Nepotrebna?

****

kazu obuka rocnika u vojarnama je ispod svake kritike. ZASTO? Da netko mozda NAMJERNO nije obesmislio rad sa regrutima, samo zato da navinke javnost na to da sje regrutiranje besmislica, pa ce onda LAKSE PROCI IDEJA o profi vojsci?

Sta mislis? I jesu li onda i casnici po vojarnama pali na tu ideju, u stilu - kada leminiramo blesave rocnike, onda ce nam porasti plece? Jel ti barem jednom bilo cudno, Vojky, da je rad sa vojskom tako zapostavljen u HVu? I kako je to moguce da nitko nije postavio pitanje odgovornosti nadleznih?
GrapeC is offline  
Odgovori s citatom