Pogledaj jedan post
Old 12.05.2007., 13:27   #19
U pola 8 ujutro probuše mi vodenjak i kažu da šećem i da imam vremena jer neće to tako uskoro.Za par minuta počeli trudovi i to odmah na svakih 5 minuta.Prikopčali me opet na CTG i tako ležim na leđima i umirem od bolova.daju mi neku injekciju protiv bolova-ništa nije djelovalo.uskoro počeli trudovi na svakim 3,pa svake 2 i sele me u box.Predivno uređeni boxevi,stvarno ok(Sv. Duh).Ja si mislim ako sam već u boxu znači da ću uskoro roditi.To je bilo oko 10 ujutro.Ja se još uvijek sporo otvaram-tek 4 cm.Ponovno tražim epiduralnu(prvi put u predrađaoni-dr. Dukić mi kaže da ne može jer nemaju slobodni box),sad zaključuju da ću uskoro pa mi ne treba.Opet tražim nešto za bolove,opet ništa ne djeluje.Trudovi sad već na svaku minutu a ja tek 7 cm.Babice samo prolaze i viču da dišem,doktora nigdje.Jedna super babica(mlada,frčkava) mi daje da popijem malo vode i okreće me na bok.još uvijek ništa.Ja vrištim ko budala od bolova i na trenutke mi se čini da padam u nesvjest.Oko podne ja dobijem užasan nagon za tiskanjem(kao da vam se užasno jako kaka),ali mi kažu da dišem i ne tiskam.Ne mogu si pomoći,tiskam ali ništa se ne događa.Otvorena sam 9 cm već neko vrijeme ali ovaj 10. nikako.Prije 13 sati dolazi ona super babica i kaže da nema smisla čekati jer se očito neću do kraja otvoriti.Dolaze još 3 babice-jedna mala slatka sa šiškicama,jedna starija i još neka-i kažu da mogu tiskati.Pa ja stiščem već sat vremena!!!Naravno,beba ne ide van Zaboravila sam reći da me nitko nije poslao na UZV iako sam rekla da mislim da je velika beba.Jedna babica mi dolje širi "prostor" sa rukom a ove tri nasjele na moj trbuh i guraju bebu prema dolje.Ja im vičem da mi paze na dijete da ga ne potrgaju .Stišćem ko budala ali ništa.Već sam imala osjećaj da nikada neće izaći.ove i daje navaljuju na moj trbuh...pokušavam tiskati ali gubim snagu.nakon sat vremena tiskanja i uz pomoć 4 babice evo i moje bebe!!!Sam izlazak uopće nisam osjetila,previše me bolilo to tiskanje.i samo odjednom vidim da me babica čvaknula jer drži škare u ruci-ni to nisam osjetila.
Babice šokirano kažu da beba ima 4 i pol kile ,da je ogroman.stavljaju mi ga na prsa onako krvavog i zgužvanog a ja izvan sebe od sreće i nemam pojma kaj mi se upravo dogodilo.Ljubim ga i ne mogu vjerovati da je to moja beba.Njega su uzeli i odnjeli na kupanje,a mene šivali skoro sat vremena.Neka mlada doktorica,kaže da sam užasno popucala iznutra.
milkica is offline  
Odgovori s citatom