Pogledaj jedan post
Old 01.12.2008., 14:48   #22
Quote:
monna253 kaže: Pogledaj post
ma ne mislim glupi! mislim kao stare civilizacije, i da se općenito njih smtra glupljima od nas, i danas se ne može prihvatiti da su i oni bili napredni....

e,da,ono za piramide, jeste znali da bi nama trebala 81 godina da izgradimo sam taj potreban materijal za izgradnju (keopsove piramide), a egiptolozi drže da je ona izgrađena za oko 20 godina, a da ne pričam koliko bi nama onda trebalo da je sagradimo....!!!i to da nema imena na piramidi, to je istina, i sfinga i 3 piramide te sfingin hram su mnogo bilje izgrađeni nego ostale piramide, koje su sada već pred raspadom....ej, ako hoćete, pročitajte knjigu "otisci bogova"-Graham Hancock, Proročanstva maya, ne znam atora, potražite i Roobert Bauval- Tajna oriona i Sfingina zagonetka...predobre su knjige, ja još pvu zadnju moram pročitat....


Dajte ljudi -otkuda vam (ili tebi) ovakve neistine??? Materijala za izgradnju piramide imaš više nego dovoljno za skupiti samo na trenutnim bandićevim gradilištima u Zagrebu -daj malo razmisli kaj pišeš!!
Ove knjige koje spominješ su nagađanja i pretpostavke bez ikakvih dokaza (i uglavnom su netočne jer ciljaju isključivo na zanesenost čitaoca -otprilike kao da čitaš Dan Brown-a - koji isto piše faktički totalne neistine, a ipak ga neki uzimaju kao istinitog).

A ovo da je civilizacija (tj. trend) gradnje piramida imao svoj vrhunac, a nakon toga i pad (kao i mnogo toga u povijesti) nije ništa čudno, mistično i nevjerojatno. Preporučio bi ti da radije pročitaš neku ozbiljnu knjigu o egiptologiji od nekog relevantnog autora, ali te upozoravam da nećeš naći ovako spektakularne zapise već činjenice, ali isto tako fascinantne (jedino što čitanje takvih knjiga zahtjeva ipak dosta truda..za razliku od ovog gore što si navela).
denman is offline  
Odgovori s citatom