Pogledaj jedan post
Old 08.03.2011., 12:09   #54
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Da, to je istina. Ali ono što je vrli autor na vikipediji propustio napisati je da je rudarstvo tog kraja vadilo isključivo nemetalne sirovine poput barita i to u novije doba.
Ako si pročitao štogod osim naslova, onda si vidio i da je kopanje željeza vrlo brzo napušteno. To željezo je jednako važno za rudarstvo kao i zlato u predgrađu Samobora ili srebro na Medvednici.

A da znaš nešto o rudarstvu (a ne znaš očito ali se upuštaš lako u raspravu i još besmisleno tupiš o napisu iz vikipedije.. neš literature..) onda bi znao da je svo željezo iskopano u Fužinama na licu mjesta taljeno, kao i u većini ostalih slučajeva. Nisu rudu pretumbavali preko planina pa na brodove da bi je talili... na Pagu.

Stvarno će biti prije da je meteorit, i to sigurno s Tutnploka..

Pitao sam te, tko je od nas troje quack onda?

Kjuno koji misli da je običan meteorit, ja koji mislim da je obična krška tvorevina ili ti sa svojim biblijskim putovanjima brodova i magaraca natovarenih željeznom rudačom iz nepostojećih rudnika željeza...
Koliko vrijedi ta tvoja diploma vidi se po tome da prvo ne znaš da se željezna ruda kopala na lokacijama koje su bile prilično blizu mora, zatim si uhvaćena u neznanju išla tražiti po netu, pa optužuješ drugu stranu za "vikipediju kao izvor" koji s sama koristila. Pola života sam proveo u Gorskom kotaru, Fužine su spomenute samo zato što su na samo 10 km od mora, željezna ruda se inače kopala na više lokacija u Gorskom kotaru, a najviše oko Čabra gdje je postojala za ono vrijeme ozbiljna proizvodnja.
krokodilkro is offline  
Odgovori s citatom