Pogledaj jedan post
Old 09.12.2004., 13:06   #9
Ja nisam u Monte-Carlu, ali sam blizu

U samome gradu ili ti knezevini u restacima ce rijetko pojesti nesto a la carte, a da cijena nije manja od 20- 25 E po osobi i to bez pica, a to su recimo onak srednja klasa, ne pricam o Cafe de Paris ispred casina.

U zalogajnicama,pekarama i trgovinama gdje kupuju zaposleni sebi za rucak, u prosjeku ti je sendvic oko 2.5 do 3 E +pice(konzerva cole)ili opet neka njihova kombinacija, dakle oko 5 E mu ne gine...

Moja preporuka je da pogleda sto se nudi u restoranima, a obicno za rucak, kao specijalna ponuda za isti, pod "menu de jour" koji su obicno izmedju 8, 10, 11 eura.

Imas super malih restaca i pizzerija u staroj luci na BD Albert I( tamo se takodjer nalazi i dosta suvenirnica ako zeli nesto i kupiti za uspomenu), ne u samoj luci gdje ima mislim jedan restoran imenom nesto "Port".. U istoj luci na setalistu ima hrpa kafica sa terasama, sad ne znam koliko ih je otvoreno, jer su postavili bozicno selo...kava sa mlijekom ti je u prosjeku 2.5 E.Cuh da je casa kuhanog vina u bozicnom selu 2.5 E.

Preporucujem da kad kupuje konzerve ili vodu, da to iskljucivo radi u trgovnama, a ne iz automata jer ce ga oderati i 1.5 E za konzervu fante.
Najbolje mu je zapaliti na francusku stranu i pojest nesto u njihovim restoranima.Hrana je odlicna, a i cijene su pristojnije.

Moja preporuka, odnosno mjesto gdje ja volim pojesti, a nalazi se na samoj trznici grada(rue de marche) koji iskljucivo granici sa MC, Beausoleil, radi se o azijskom restoranu, imaju frigo iz kojeg odabiras jelo,(vecinom kineska i thai) svaku kombinaciju koju odaberes(ako ne pretjeras sa delicijama) kostati ce te u prosjeku 10 E.
U istom kvartu se nalazi i nekoliko indijskih restorana, koji su za moj ukus preskupi.Ulice uokolo trznice imaju i nekoliko dobrih manjih, vecinom francuska kuhinja, restorana ili da te izgled ne zavara kafica koji u vrijeme rucka nude ograniceni meni al je hrana ok i pristupacna cijenama....av.camille blanc i ulica koja se spaja na tu, a ujedno i glavna, bd de la republiqe.

Zahvalna stvar ti je da ti vecina restorana ima "meni "vanka, pa mozes bez problema provjeriti cijene.Samo nemoj misliti da je to neki bed stajat ispred restorana i gledati u meni, jer to svi rade i potpuno je normalno, ako to vec zna , molim da zenemari ovaj savjet..
Usluga ti je uracunata,10-15 % u tvom racunu, tako ako zelis ostaviti extra tringelt tvoja odluka.

da se razumjemo, ovo je sve osobna vidjenje stvari,moze biti bolje, a moze bit gore od ovoga...ovisi kako sve dozivi , u svakom slucaju neka uziva, i neka se proseta navecer glavnom ulicom na BD des Moulins, sva su bozicna svjetla upaljena, i sve je vec okiceno...

J***** sta sam se raspisala.. , nego ako te jos sta zanima pitaj..da i neka ponese fotic..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 09.12.2004. at 13:43.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom