Pogledaj jedan post
Old 22.07.2007., 23:27   #2
Quote:
JATION kaže: Pogledaj post
Zato šta je jedini argument na temelju kojega se brani teza da smo mi stvoreni taj da smo pre komplexni da bi mogli nastat prirodnim putem(bez uplitanja inteligentnog bića s strane). Ne vidin kako bi biće koje ima sposobnost stvaranja cilog svemira i života u njemu moglo bit manje komplexno od nas, baš suprotno, ono bi tribalo bit nezamislivo komplexnije od nas samih. Ista logika po kojoj kreacionist zaključuje da ljudi ne mogu nastat bez stvoritelja, dakle nalaže da ni stvoritelj ne može nastat bes stvoritelja.
Ti prvo trebaš definirati kaj znači "kompleksnije" izvan ovog svemira. Pošto to nemožeš jer neznaš kako izgleda bilo što izvan ovog svemira, nemožeš niti reći da je on ili više ili manje kompleksan od nas. Jer ti uopće neznaš postoji li uopće pojam "kompleksnost izvan ovog svemira i njegovih zakona.

Tako da je zaključak da mi sami od sebe nismo mogli nastati, a pošto isto tako nemožš definirati "nastanak" ili "postojanje" izvan ovog svemira, bespredmetno je pitati se kako je naš stvoritelj nastao.

Quote:
Znači ti tvrdiš da se na početku vrimena prvi tvorac(koji je mora bit mega komplexno biće) stvorija sam od sebe i stvara ostale tvorce, da bi na kraju lanaca nastali mi?

To mi nema smisla. Kako komplicirana bića kogu nastat sama od sebe, u trenutku, ako ne mogu evoluirat?
Ne, zato jer nemožeš definirati "stvaranje" i "postojanje" izvan ovog svemira.

Quote:
Zato šta nije nastala iz nedostatka dokaza, nego na temelju hrpe dokaza.
Niti ID nije nastao zbog nedostatke dokaza. Dok recimo evolucija uopće nema dokaza...

Quote:
Ima još stvari koje su nejasne, ali se cilo vrime pojavljuju novi dokazi koji ih razjašnjavaju.
OK, daj mi jedan.

Quote:
Da se evolucija dogodila je činjenica, ostaje još samo razjasnit neke detalje, dok kreacionizma u samom početku ruši sam sebe, istom logikom kojom negira evoluciju. Ni približno isto.
Ne, nije činjenica jer nemaš dokaza, a ID se sigurno na ruši od početka jer ne ide logikom kojom si ti zamislio da ide.

Zadnje uređivanje nitko i ništa : 09.09.2007. at 20:35.
valentino-15 is offline  
Odgovori s citatom