Pogledaj jedan post
Old 05.03.2008., 22:11   #7
ja bih ti savjetovala da raščistiš to sa susjedima prije prodaje. Naime, dogodit će ti se da ćeš prodati stan u koji kupac neće moći ući, neće ga moći koristiti i zafrkavat će se sa susjedima, čak i riskirati sudski spor. Zbog toga možeš s tim kupcem imati problema jer mu prodaješ nekretninu koju nemaš u posjedu. Tu je i odgovor - oni mogu tužiti za smetanje posjeda. Ali po meni, bolje je ući, pa nek tuže, nego im puštati da rade što hoće.

Ima li taj ulaz/zgrada što li već, predstavnika suvlasnika? Možeš li s njim razgovarati ili zatražiti od njega da sazove sastanak kućnog savjeta?
Ako to ne ide, još jednom svakome ponaosob za koga znaš da drži stvari pošalji poštom ljubazan dopis da makne svoje stvari obzirom da se one nalaze u stanu koji je u tvom vlasništvu, a nemaju nikakvo ovlaštenje za njegovo korištenje. Dodaj izvadak iz zk i ljubazno objasni da ćeš u protivnom morati podnijeti tužbu kako bi zaštitila svoje vlasništvo i tražiti od njih dodatno i naknadu zbog neosnovanog korištenja stana.
eto tako nekako, malo mi je nejasno kako to da taj stan nije prije korišten od strane osobe od koje si naslijedila i tko ih je uopće pustio unutra.

ne plakati, nego glavu gore i samo hrabro!
Bina is offline