Pogledaj jedan post
Old 07.11.2007., 22:01   #8
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
znam vjerujem,no
moje SF oči se zasjaju na mogućnosti malverzacije. mislim ak je meni to palo na pamet, onda će sigurno i nekom pametnijem od mene zamisli recimo situaciju gdje su ti robotići nosioci hemikalija koje čovjeka za tili čas učine podložnim manipulaciji recimo, bocne te u adekvatan nervni čvor s nekom hemikalijicom i ti misliš kako imaš jako velik poriv ubit
Ma on nece biti tak malen da ce moci prolaziti kroz kapilare i bockati neurone. A ako ce isljucivo bauljati zilama, onda je on jednako podlozan manipulaciji kao i inzulin ili bilo koji lijek kojeg ljudi primaju. Bez paranoje.

Quote:
ili ak ti robotići odluče da ne žele bit isključeni jebaji ga, ak se već sastoje od tkiva tj.srčanog mišića, i ak rade na šećere, koliko je to daleko od nekog krivog slučajnog sinaptičkog bljeska koji ih može izrodit u nešto svjesno i jako zlo na manipulativan način
Eh, da ti znas na kojem je niskom stupnju razvoja AI. Buduci da mije to struka i da sam radio jedan projektic s AI-om znam kako je to glupo govno. Tako da, terminatoru slicni roboti su danas apsolutno nezamislivi. Robot nema kaj ne zeljeti, on se u sustini sastoji od nula i jedinca i kada ti prekines napajanje on umre i moze se jebat. A ima par mehanizama iskljucivanja koji rade uvijek i sigurni su.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom