Pogledaj jedan post
Old 15.01.2007., 14:02   #14
Quote:
Zvon kaže:
Lindab je LIM i to bu uvijek ostal, a crijep je crijep. /QUOTE]

naravno da je tako, kaj ne bi bilo čudno da crijep bude limeni, a lim glineni

QUOTE=Zvon]
Edgare,
Jel' ti se čuje klopotanje lima na krovu dok pada kiša, ili, nedaj Bože, tuča? Kaj je sa znojenjem istog s unutrašnje strane krova (osim ako nemaš potkrovlje pa se to ne vidi?)
Istina, Lindab izgleda SKORO ko crijep :-)
pa, sikreno ja sam se toga bojao, tog zvuka.

no evo, nakon dvije godine što imam lindab nad glavom mogu reći da su to priče za malu djecu, a k tome i živim u potkrovlju, ako je sve napravljeno po pravilu niš se nečuje. nad glavom imam knauf, 10cm vune, daske letve/kontraletve, terpapir.

možda i dolazi do znojenja, nemam pojma, posljedica nema nakon 2g. vjerojatno ih neće i biti jer je krovište podaskano i obljepljeno terpapirom, pa ak se šta i kondenzira iscuri po terpapiru van.

što se buke tiće nema je. kad kiša pada u onim sobama gdje nemam krovne prozore ne čuje se gotovo ništa. tamo dje imam krovne prozore čuje se udaranje kiše po prozorima ne po limu.

buka ui lupanje se čuje samo pri izuzetno jakim nevremenima i izuzetno jakim pljuskovima...no to se čuje i kod drugih pokrova,tako me ba ruvjeravaju oni koji su pod crijepom.

dakle, tvoje konstatacije ne stoje. provjereno u dvogodišnjoj praksi

tko ne vjeruje nek svrati na kavu po najvećem pljusku.

Quote:
Zvon kaže:
Funkcija crijepa na kući nije samo pokrivanje, već on daje i određenu statičku stabilnost kući, čim ga staviš 5-6 tona na krov, a ne nekakvih 500-600kg lima.
moguće kod novih kuća, no takova težina bi kod mene bila veliki minus, jer je ova treća kuća napravljena na istim temeljma, pa mi je interes bio da težina na krovu bude čim manja. iz toga razloga nemam ni 'drugu deku' već je sv eiz knaufa.
Quote:
Zvon kaže:
Sky,
Ja pokril Continentalom plus. Izgleda lijepo i već 6 godina nema promjena boje.
da kao što već rekoh, navodno se na conti+ ne skuplja mahovina, i da se nekako sam čisti. ovo ti vjerujem.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom