Pogledaj jedan post
Old 14.09.2004., 13:46   #14
Posto pocinjes graditi pretpostavljam da imas zemljiste.

Za izradu projekata sam arhitektu dao 2 000 Eur. To je trosak projektiranja i dokumentacije za gradjevinsku dozvolu. Ti ces trebati lokacijsku a za to ti ne mogu pomoci.

Struja te kosta minimalno 13 800 kn (6.6 kW). 9.9 kW je bolje, ali kosta nekih 6 000 kn vise. Vodu nisam platio (posudjujem od susjeda). Kanalizacija dolazi poslije.
Cijena ti ovisi dosta o tome kako gradis.
Ja sam majstore platio 12 000 Eur za niski roh-bau (tj. da mi pokriju kucu od jedne etaze sa potkrovljem). Nadzor je 1000 Eur.
Cijena materijala ovisi o tome sto kupujes. Mozes kupiti ciglu za 3.5 kn i za 9.2 kn. Beton te dodje nekih 350 - 450 kn po kubiku (ovisi kakav kupujes, da li trebas pumpu ili ne, koliko je betonara daleko ...).
Zeljezo je 5-6 kn (ovisno da li je armatura, mreza ili vilice).
Crijep i krov su mi nepoznanica (jos to nisam napravio).

Uglavnom, kupuj u Begamontu sve sto mozes jer su oni najjeftiniji, a brzi su sa dostavom i profesionalni. Mozda ima jeftinijih, ali to sigurno nije "na bijelo" nego se radi o nekoj muljazi.
Ja sam dogovorio sa majstorom da on kupuje sitnice koje su potrebne, a meni poslije ispostavi racun, tako da ne moram trcati po cijevi, stiropor, bitumen, .... Ukratko, ne radim nista - samo placam. Ne zelim tamo raditi da bih ustedio nesto love. Mozda sam lijen, a mozda sam pametan (tesko je ocijeniti).

Pitaj sto te jos zanima. Ovako mi je tesko reci.
Flo_Master is offline