Pogledaj jedan post
Old 12.07.2010., 18:52   #18
Plod sam jedne ljubavnicke veze.Moja majka si je unistila brak,rastava je bila teska i duga.Njezini vlastiti roditelji su je se odrekli nakon sto se razvela od supruga i zatrudnila sa ozenjenim covjekom.On joj je obecavao da ce se rastati jer je u braku u kojem nista nevalja,nema sexa-spavaju u odvojenim sobama,nema ljubavi,nema nicega...mrtav brak.Izmisljao je 100 i 1 razlog zasto nije podnio zahtjev za razvod,a dijete tj. ja je raslo.On je dolazio vikendom do nas,mene nazivao kceri,njegova zena je znala.Jednom prilikom mojoj majci je rekla da se on nikada nece razvesti i da je ona budala.Naravno nije vjerovala toj vjestici vec svom voljenom umalo razvedenom.
Nakon punih 6god skupila je snage za ultimatum i on se kao doselio k nama i podnio zahtjev za razvod.Dvije godine bio je malo-malo na sluzbenom putu,a razvod se isto toliko odugovlacio(sto ces,birokracija).Dok na kraju nije pogledala istini u oci i shvatila da on sjedi na dvije stolice oduvijek i da ne namjerava prestati.
Otjerala ga je,a on nakon toga nije niti pitao za mene.Tuzakala ga je za alimentaciju koju nije placao i odgajala dvoje djece(jedno iz prvog braka) ,svjesna da je izgubila 8 god zivota zbog vlastite gluposti. On je imao jos nekoliko ljubavnica poslje nje i varao ih na slican nacin.
Danas je ostario covjek koji je vrlo ponosan na svoju kcer iz zakonitog braka(za mene i ostale zacete izvan braka ni ne pita) na svoju zenu i dugogodisnji brak.Cesto se setaju gradom ruku pod ruku iako to u mladosti nikada nisu radili.
Ne kazem da sve price ovako zavrsavaju,niti su svi muskarci ko taj covjek koji me je napravio,ali da ih je vecina gadova to je istina,a nepopravljivo romanticno glupih zena se uvijek nadje.
ZeZu is offline  
Odgovori s citatom