Tema: Sai Baba
Pogledaj jedan post
Old 08.02.2009., 22:20   #64
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
radi se o MOM ISKUSTVU I DOZIVLJAJU koji sam dole prosla..ono sto sam osjetila, vidila i dozivila necu ovdje niti spominjat je u svakom slucaju pozitivno
Vidjela sam mnoge koji se vraćaju iz puthaparthija transformirani, tihi, centrirani, otvorena srca, mirna uma. Nikad nisam posumnjala u autentičnost onoga što se dešava NJIMA, U NJIMA ...sumnjala sam u njihova objašnjenja kako to ima veze sa Sai Babom.... Uvijek sam znala da ima veze sa njihovom iskrenošću i da su to u stvari njihovi potencijali.

Vjera je moćna stvar, pozitivno očekivanje, spremnost, ljubav prema Bogu učini da se otvorimo prema bogu, a kad se otvorimo božansko odmah pohrli k nama u susret. Zato ne sumnjam u tvoja dobra, pozitivna i transformirajuća iskustva.

Kažu da kad se srcem, punim poštovanjem i sa predajom voli i budalasti, lažni učitelj - onaj koji ga prihvati iskreno kao boga ima duhovnu koristi od toga. Bog je u svemu i ljubeći ga iskreno u bilo kome ili bilo čemu, čak i u kamenu, u ljubavniku, u djetetu, prirodi - bilo što može biti VRATA prema božanskom. Pa čak i lažni učitelj.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom