Pogledaj jedan post
Old 28.03.2011., 23:06   #41
Quote:
river1 kaže: Pogledaj post
Ma neću odustati od faksa jer mi nije još puno ostalo, a dolasci na predavanja nam nisu bitni za dobivanje potpisa na skoro svim kolegijima. Uspijevam se snalaziti. Više me strah da problema ne bude kasnije, na poslu itd. Bila sam dosta ambiciozna pa strahujem da će mi ovakvi problemi uništiti neke moje životne snove...
anksioznost ti je strah od straha. nije da se baš toliko bojiš gomile ljudi, ali se unaprijed bojiš da će ti na tulumu/koncertu/kavi biti loše, pa preventivno ostaneš doma. i sve tako. sama sebe ograničavaš, izoliraš se. i to je najlošiji dio

ako se uspijevaš snalaziti na faksu, ne vidim razloga da se ne snalaziš na poslu. bude ti puno teže nego što bi trebalo biti, ali ipak sve izduraš.

važno je ne odustajati. čim za neki simptom shvatim da je anksioznost, umrem od smijeha: to je mačji kašalj! stvar je samo u tome da ako se postaviš tako da znaš da ćeš izdržati, onda izdržiš, i strah i smetnje se smanjuju

no ja idem na psihoterapiju. navikla sam tragati za uzrocima smetnji i rješavati ih. ne vjerujem da je to baš toliki problem da se baš mora ići na terapiju, ali pomaže.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom