Pogledaj jedan post
Old 08.05.2005., 11:35   #122
Re: vjeronauk u školama

Quote:
zhmigi kaže:


Imam friški primjer. Od frendice mali ide prvi razred, ne ide na vjeronauk, oni se tako dogovorili, premda su po rođenju katolici, ne prakticiraju vjeru OK. Ko fol pitali malog bi li išao, klinac naravno ništa ne kuži, kaže ne bi išao i ne ide.
Poslije 2 tjedna počinju problemi, mali se stalno tuče u školi. Ona šizi, razgovara s malim, ode u školu. Razlog: druga djeca mu govore da je prljav i pokvaren jer ne vjeruje u Boga. Od kud to. Djeca su pitala učiteljicu zašto on ne ide na vjeronauk, što je ona mudro objasnila da neki ljudi ne vjeruju u Boga. Klinci doma starce pitali kakvi ljudi ne vjeruju u Boga: naravno prljavi, pokvareni, zli ... I eto sranja.
tocno i uzasno.
i kaj sad da se radi? kako da se dijete obrani od naravno neduzne djece, ali indoktrinirane nicim drugom nego "najobicnijim" fasizmom. i sto je razlog da roditelji svojoj djeci govore o drugoj djeci, koja ne idu na vjeronauk, na taj nacin? razlog se zna, ali nije za ovaj podforum. priije za "politiku" i jedan topik na temu "fasizam od malih nogu". uzas, uzas , uzas!

a gdje je sada ta duzebriznicka crkva da obrani djecu od takvih napada?!
zmiki, je li itko u skoli obranio to dijete? je li se vjeroucitelj ocitovao o tome? ili je cekao da priodobije jos jednoga "vojnika"? gade mi se! ovakve i slicne price u meni bude takav bijes...

nadam se samo da ce za 10-ak godina svi ti jadni ljudi, prepuni "krscanskog milosrdja" :2up: :2up: osloboditi takvih srednjovjekovnih svjetonazora.
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom