Pogledaj jedan post
Old 08.03.2012., 17:33   #80
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Ovo bi i mene zanimalo tj. da li postoji obaveza davanja passworda za enkriptirani disk prilikom istražnog postupka i da li se njegovo eventualno nedavanje može kazneno tretirati?
...
Dakle zanima me da li postoji pravna obaveza davanja lozinke policijskim djelatnicima?
Odgovoreno je. Ne postoji obveza davanja lozinke. Moraš dati računalo, a što će i kako oni s njim raditi, njihov problem.


Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
… Ma koliko god policija voljela da ljudi vjeruju kako njihovi zaposlenici mogu izaći na kraj sa ovakvim stvarima praksa je nešto drugačija…
Nitko to ne vjeruje, a slučajeva ima svakakvih. Naravno da je ovo što govoriš realna mogućnost.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
To se zove suvereni vladar, a ne ovo danas gdje svaka budala izvana može tražiti sudski progon bilo kojeg građana Hrvatske kako mu se sprdne…
I mi možemo tražiti od drugih progon njihovih građana.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… netko je naveo da se može tražiti povrat zaplijenjenog računala nakon određenog vremena, a opet se sjećam i da su se takva računala uništaval bagerom (kakva blasfemija! ), Što je od toga točno?
I jedno i drugo. Ako sud odredi oduzimanje predmeta kaznenog djela (npr. računala), ono će biti prodano ili uništeno, a ako odredi vraćanje, bit će vraćeno. Ako je prilikom čuvanja propalo ili oštećeno, materijalna šteta će biti nadoknađena.


Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
…Kako nasa policija postupa ja ne znam, ali mislim da je bio jedan topic na forumu na tu slicnu temu i koliko se sjecam lik je morao dat lozinku.
Nije morao.


Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
… ostaje optužba za ometanje istrage i spriječavanje dokazivanja (misoim da se tako zove), a kolika je kazna za to ne znam?
U ovom slučaju, nema niti tužbe za ometanje istrage niti sprječavanje dokazivanja (ovo postoji, ali se odnosi na nešto drugo).


Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
... Pa ako to ne moze otvoriti ni Microsoft koji je to izmislio, cisto sumnjam da bi uspjela nasa policija...
To uvijek ovisi o cilju, ali i naša policija može tražiti pomoć vanjskih suradnika, čak i međunarodnih. Naravno da se za ovako nešto nitko neće time baviti.


Quote:
chemical brother kaže: Pogledaj post
… Ali , nije li logično da on bude optužen samo za Štrumfove a ne i za ostalih 1000 filmova iz jednostavnog razloga što je samo nosioc prava za taj jedan film tražio sankcije? Ne bi li za svaki pojedinačni film morao dobiti posebnu prijavu jer su i vlasnici autorskih prava različiti?
Tu bi se radilo o stjecaju i ne mora postojati prijava oštećenog da bi se po tome postupalo. Nalog za pretragu bi se morao proširiti, ali dalo bi se tu svašta raditi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom