Pogledaj jedan post
Old 30.01.2016., 14:03   #45
Zbog postojanja psihičke bolesti (F dijagnoze), naići ćete posvuda na zatvorena vrata,
BEZ OBZIRA koliko je godina prošlo od postavljanja iste.
Gledajte ovaj paradoks od države: s jedne strane državni eksperti ističu kako se psihički bolesnici stigmatiziraju, da im je problem zapošljavanje.... dok sa druge strane država onemogućava zapošljavanje takvim osobama razno-raznim pravilnicima. Ovdje se ne radi o poslovima tipa policajac, vojnik, pilot, zaštitar , oficir na brodu, vatrogasac... ovdje se radi o golom pravu na život. Sad ću Vam navesti gdje ćete sve naići na birokratski zid i žao nam je... ajmo redom
-FAKULTETI (VEĆINA)
-POMORAC ( nećeš dobiti pomorsku knjižicu zbog psihičke dijagnoze, bez obzira da li je u pitanju kratka ili duga plovidba, ne možete ići ni na ribe kao član posade! )
-POSVAJANJE DJETETA (traže potvrdu obiteljskog liječnika)
-STARAČKI DOM ( neće Vas primiti ako imate F dijagnozu na liječničkoj potvrdi, već Vas šalju da se obratite u dom ZA OSOBE S PSIHIČKIM SMETNJAMA! ).
-VOZAČKA DOZVOLA ( Profesionalna NIKAKO, B kategorija za vlastite potrebe SAMO UZ PREGLED PSIHIJATRA I DA VAM PIŠE DA NE TREBATE UZIMAT TERAPIJU, dozvola vrijedi DVIJE GODINE, po isteku opet na liječnički pregled i psihijatru)
-ODVJETNIK/SUDAC: Neće Vam biti odobreno bavljenje tom profesijom
-DOKTOR MEDICINE
-MEDICINSKA SESTRA, MEDICINSKI TEHNIČAR
-TURIZAM (Lani su bili donijeli pravilnik da je za iznajmljivanje apartmana potrebno imati liječničku potvrdu da ne bolujete od zaraznih i psihičkih bolesti. Budući da je PTSP isto psih. bolest, branitelji su protestirali pa su tu odredbu u pravilniku UKINULI.
-ostala je samo odredba za "pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvu u turizmu) na to se PTSP-ovci ne bune jer tu nije lova, nije ih briga)
-UPRAVLJANJE TEŠKIM STROJEVIMA I POSLOVI SA POSEBNIM UVJETIMA RADA

......vjerovatno ima još mjesta gdje će Vas otkantati, u to uopće ne sumnjam. -Pametnome dosta.
Ja sam svoj problem riješio tako da su mi starci potegli veze i poznanstva... tri DRŽAVNA psihijatra su mi napisali mišljenje da nisam bolovao od poremećaja osobnosti nego da je to sve bilo zbog vanjskih stresora i čimbenika, te da sam psihički zdrav i emocionalno zrela osoba. Za kraj, Hrvatska je zemlja gdje milijun ljudi ima neku dijagnozu. I nikoga nije briga jer se nitko ne buni. A zanimljivo je, dočim se pipne u prava branitelja onda se postavljaju "fleksibilnije odredbe". Da nije PTSP-a i branitelja, ne bi mogli imati vozačku niti iznajmljivat apartmane. Za kontrast, 2007. je u ZG održan "Ludi Pride". -Na prosvjed je došlo svega 30-ak osoba. -KOD PSIHIJATRA SAMO IĆI PRIVATNO, I KUPOVAT LJEKOVE NA PRIVATNI RECEPT, NI ZA ŽIVU GLAVU IĆI U DRŽAVNI SUSTAV!!! JEDANPUT LUD, UVJEK SI LUD! -Amen
Phoenix 1941 is offline  
Odgovori s citatom