Pogledaj jedan post
Old 19.02.2017., 18:59   #68
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Nisam takav tip da u svasta vjerujem. Neki ljudi vjeruju u svasta i ne postavljaju nikakva razumna pitanja. U ovome slucaju znam da je rijec o sarlatanstvu i da je moj osjecaj da "pogadjaju" lazan, odnosno da postoji neki trik. Ne vjerujem da oni nesto mogu znati, zanima me kako izvode taj trik.
Svako sa takvom potrebom za "dokazivanje" tako nečega je ili budala ili licemer - tvrdeći da je to nešto "bogomdano", prodavajući ga posle dvanaest sati noću.

Čuda ne postoje, ali za mogućnosti koje izviru iz jako specifičnog razvoja retkih pojedinaca, iz razloga što nisu u opštem iskustvu ljudi, prva reakcija jeste da to ne postoji. Tako i ideja mobilnog telefona pre 100+ godina, ili ideja aviona pre 200 godina, bila je maštanje zaluđenika. Delovanje npr energijama nije nikakva čudesna pojava, prirodna je i ne toliko retka, postojanje različitih izvora u prirodi takođe, dokaziva je i iskustvena, naravno potrebno je se time baviti zaista pa da to predstavlja najnormalnije svakodnevno iskustvo a ne uobrazilju ili mišljenje, verovanje ili neverovanje, mišljenje i zaključivanje samo po sebi ne čini tu nikakvu pojavu koja će dovesti do saznanja. "Prenos energije" na daljinu nije ništa "supernatural" za čoveka, kako je to moguće za ljudske instrumente tako je još u većem smislu moguće za ljudski nervni sistem koji je neuporedivo složeniji i suptilniji "instrument" - ali se ne može s njim baratati "spolja", zaključivanjem nad time da li je to "logično", "racionalno", "moguće", "nemoguće".
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom