Pogledaj jedan post
Old 23.03.2017., 21:54   #74
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ne trebaju tebi "dokazi" da u njih "veruješ" - već lično iskustvo.
Ja iskustvo imam, to mi je svakodnevnica, o njoj i pišem.
Za tebe je Rumi ostavio jednu pesmicu.

ODUČI SE OD SISANJA

Malo - pomalo, odbij se od sise.
To je suština onog što imam da kažem.
Od zametka, koji hranu dobija kroz krv,
razvij se u dojenče koje pije mleko,
u dete koje jede čvrstu hranu,
u tragaoca za mudrošću,
u lovca na još neopipljiviju lovinu.

Zamisli kako bi tekao razgovor sa zametkom.
Ti bi možda rekao: »Spoljni svet je ogroman i zamršen.
Postoje pšenična polja i planinski klanci,
i rascvetali voćnjaci.

Noću se vide milioni galaksija, a pri sunčevoj svetlosti
lepota drugova koji igraju na venčanju.«
Pitaš zametak zbog čega ostaje stešnje
u mraku, zatvorenih očiju.

Poslušaj odgovor.
Ne postoji "drugi svet".
Poznato mi je samo ono što sam iskusio.
Mora da ti se pričinjava.
b

Pa ne možeš predočiti dokaze jer nemaš dokaze. Koliko sam vidio tvojih dosta postova to su čiste nebuloze i neprovjerene informacije koje mogu biti pogubne za neiskusne ljude. Nemaš valjane argumente nego samo neke činjenice u koje si uvjeren da su istina a zapravo su jako daleko od istine.
Uzmimo npr razmjenu energije, ti nemaš pojma kod koga može ta energija završiti i kod primanja su velike šanse da ti energiju šalje negativni entitet. Ali vjerojatno nemaš pojma o opasnostima sličnog čina jer da imaš iskustva u tome znao bi to.. pišeš površno i samo ono što ti odgovara!
Zbog takvih kao ti ne uključujem se u rasprave, pročitam i uzmem ono što bi moglo biti korisno, ali naravno uvijek ima ljudi koji pišu stvari koje nemaju veze sa vezom.
Ako stvarno imaš iskustvo kako misliš da imaš, ne bi se morao meni dokazivati. Čovjek koji ima znanje ne mora se nikome dokazivati i to je činjenica a sve ostalo su izgovori. Ali evo opet dokazuješ svoju vrijednost nepoznatim ljudima što kontradiktira svim tvojim zagovaranjima na ovoj i sličnim temama.
Hvala na pjesmici ali nije moj stil, vjerojatno zato što sam samostalan i samosvjestan čovjek koji nema potrebu poistovjećivati se sa nekim kvazi tekstovima
Ja se oslanjam na sebe a nikako na neke lažne proroke koji su isto tako lupetali kao stari mlin.

Evo jedan citat za tebe kad već razmjenjujemo
Quote:
Budala ima veliku prednost pred pametnim čovijekom, uvijek je zadovoljan samim sobom.
Arthur Schopenhauer
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom