Pogledaj jedan post
Old 02.06.2010., 09:59   #80
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo je kao da napišeš - ljudski mozak je ograničen.

Ja mislim da nije - na taj način definitivno. Mislim...i znanstvenici vele da ljudi danas koriste samo maleni dio mozga, tipa 10%.
Mozak nije ograničen iako je neiskorišten, ali nešto nas ograničava da ga u potpunosti koristimo, a to je već u domenu stepena evolucije i mi ne možemo sad posmatrati merkura kroz prizmu budućih vremena, hipotetički "šta bi bilo kad bi bilo", već sa aspekta dosadašnjeg iskustva.

Merkur nije um...um je nešto sasvim drugo, beskonačna inteligencija svemira, odakle ljudska populacija crpi tek djelić znanja...merkur je prenosnik informacije, glasnik, posrednik...Nije mozak izvor inteligencije već receptor, inteligentno je kompletno ljudsko tijelo, svaka ćelija posjeduje svoju inteligenciju...Merkur predstavlja tek onaj mali dio koji se može logički percipirati, on jeste ograničen isključivo na logiku, iako to ne znači da je ljudski um ograničen.

Zbog toga i kažem, možda grubo, da je merkur suviše „ograničen“ za beskrajni svemir koji se ne može pohvatati isključivo logikom...suviše bi bilo jednostavno da je tako, ali tu su instinkti, intuicija, emocije, osjetila itd. koji utiču na stvaranje mišljenja kao subjektivnog pojma, ali je merkuru maksimum objektivnosti i racionalnosti, detaljisanja, preciznosti i logičke analize u djevici, jer je oslobodjen emotivnog naboja zbog debilitacije venere kao i filozofske raspršenosti zbog debilitacije jupitera, ali ne treba zaboraviti da je i neptun ovdje debilitiran.

Zadnje uređivanje Fata_Morgana : 02.06.2010. at 10:40.
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom