Pogledaj jedan post
Old 09.03.2003., 19:11   #14
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog

Srdacan pozdrav, mir i dobro neka te prate

"Nije mi Islam toliko blizak da bih o njemu sudio bez zadrške, ali mi je poznat podatak da su Arapi, prije nego su prešli na Islam, često žensku djecu živu zakopavali i na druge ogavne načine ubijali. Proroci i drugi osnivači religija uvijek su donosili snažan napredak, između ostalog i na podrućju ljudskih prava. Oni su bili toliko ispred svog vremena, da su dizali silnu prašinu gdje god bi došli. samo zbog naše newsposobnosti da se prenesemo u svijet u kojem su oni djelovali mi smo slijepi i čini nam se da su oni lanci ljudskim nogama na putu u napredak."


Da zakopavali su zivu zensku djecu o tome Kur'an govori :

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

1. "Kada sunce sjaj izgubi,

2. i kada zvijezde popadaju,

3. i kada se planine pokrenu,

4. i kada steone kamile bez pastira ostanu,

5. i kada se divlje životinje saberu,

6. i kada se mora vatrom napune,

7. i kada se duše sa tijelima spare,

8. i kada živa sahranjena djevojčica bude upitana

9. zbog kakve krivice je umorena,

10. i kada se listovi razdijele,"
(Poglavlje: "At-Takwir" - "Prestanak sjaja")



Redak 8 i 9 govori o tome............Da nas Bog sacuva i smiluje nam se.

Obratite paznju [na redak 6] kako je Poslanik Muhammed (neka je nad njim Boziji mir i spas) mogao u tom vremenu znati da se ispod morske povrsine nalazi uzarena vatra - sto je danas naucno dokazano?


6. "i kada se mora vatrom napune," (Poglavlje: "Prestanak sjaja" - "At-Takwir")


Srdacan pozdrav......Svako dobro nek' vas prate.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline