Pogledaj jedan post
Old 08.01.2013., 23:16   #13
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Nisam previše upučen, ali nama je naloge za vožnju izdavala jedna veča turistička agencija. Godinama smo vozli istu rutu i jednom prilikom na granici, hop! digli tablice i globu 2000 kn zato što bi naš auto trebao voziti netko tko je zaposlen u toj velikoj agenciji i još neka sranja (ako sam dobro to shvatio i možda sam neke pojedinosti zaboravio). I šećer na kraju, zbog navale malih prijevoznika koji su vozili za, nama, ne isplatvu cijenu agencija više nije htjela isplačivati cijenu koju smo tražili. I to je bio kraj, prodali auto i traži drugi biznis.
Inače je bio jako, jako uhodan posao i putnički i teretni prijevoz(tamo od 2000). Imali smo 3 teretna i 4 putnička vozila(8+1). Prvo je firma za koju smo radili s teretnim otišla iz RH, s putničkima je išlo vrlo dobro do 2008. kada je posao počeo ići na dolje (kriza), prodavali jedan po jedan auto, na kraju je išlo samo ljeti, zimi je auto bio na dvorištu i onda se našo taj zakon 2011-te godine. Ukratno priča jednog bivšeg prevoznika, bivšeg zbog usrane hadeze države.
Eto sve si manje više objasnio. Ni sam ne kužim čemu takvi tupavi zakoni, kao da ogromna ne likvidnost nije dosta.
Vlada bivša i ova sadašnja izgleda ne treba poduzetnike, zašto ne znam, iz nekoga razloga ih uništava. Vjerojatno imamo premalo ne zaposlenih.

Koliko se radnih mjesta samo izgubilo takvim tupavim zakonima, da se to dalo otvoriti zaposlio bi barem jednog radnika, plaćao doprinose, al izgleda da je bolje da je taj jedan na burzi.

Al, eto, to je već za neku drugu temu. Mislim da je autor saznao sve što ga zanimalo.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom