Tema: E brojevi
Pogledaj jedan post
Old 05.08.2003., 20:40   #7
Re: Re: Re: Re: life is dangeroous

Quote:
MaxB kaže:
Vitamin C je vrlo jeftin - da, mislim upravo to - zbog skrivanja istine o vitaminu C, odnosno o njegovoj korisnosti u lijecenju raka farmaceutske kompanije ostvaruju odlicne profite.
Nije istina, odi na medline search, ubaci kao kljucne rijeci ascorbic acid + cancer ili slicno i dobit ces hrpu sazetaka istrazivanja o ucinku C vitamina na karcinom. Ima hrpa objavljenih istrazivanja o korisnosti vitamina C. Da se ljudi mogu izlijeciti samo sa C vitaminom, onda bi se i lijecili bez obzira na cijelu farmaceutsku industriju i sva njena "zataskavanja" korisnosti C vitamina.


Quote:
MaxB kaže:
Procitaj si ovaj odlican tekst.
Ovo nije nista znanstveniji site od Doktora u kuci i slicnih. Svatko moze imati stranicu na internetu i pisati na njoj sto god zeli. Svojevremeno je i kruzio e-mail o nekoj doktorici koja je radila u farmaceutskoj firmi u kojem ona pise prijateljici o raku dojke koji je uzrokovan aluminijem iz dezodoransa pa se ispostavilo da doticna famozna poznata doktorica uopce ne postoji, a kamoli da radi u toj farmaceutskoj firmi.


Quote:
MaxB kaže:Sljedeci put kad se zaputis u apoteku, malo se osvrni oko sebe - sve puno sarenih kutijica za ovo i ono - imas osjecaj kao da si dosao (dosla) u ducan u kojem se prodaju bomboni.
Ne bih znala, vjerovao ili ne - ne zalazim u apoteke i izbjegavam lijekove sto vise mogu.

Quote:
MaxB kaže:
Mislim da sam malo zeznuo tu svoju izjavu - ili bolje reci zakljucak - svi znamo (znamo?) da se ne debljamo zbog masti (naravno, ako se ne prejedamo masti) vec zbog ugljikohidrata.
.
Debljanje je jednostavno rezultat unosa viska kalorija, a one mogu biti i iz ugljikohidrata i iz masti. Uostalom, masti uopce nisu tako bezazlene, koliko znam ne skupljaju se ugljikohidrati na stijenkama arterija vec upravo visak masti.


Quote:
MaxB kaže:
Atkinsova dijeta se pokazala dosta ucinkovitom bas zbog izbacivanja ugljikohidrata iz prehrane. .
Atkinsova dijeta je izuzetan nacin za sjebavanje vlastitih bubrega. Jel nije ono dr. Atkins imao problema sa srcem?

Quote:
MaxB kaže:
Mislim - danas se sve radi radi love. Ljudi su naivni/glupi/neinformirani i puse svakakve gluposti koje vide u reklamama, a tekstovi iz Vecernjeg/Jutarnjeg ili pak Doktora u kuci jos ih vise uvjere u razne gluposti. .
Naravno, i kojesta sto procitaju na netu.


Quote:
MaxB kaže:
Mlijeko uopce nije toliko zdravo kako se o njemu prica - ovo mlijeko koje kupis u ducanu je pasterizirano i 'procisceno', a time su iz njega uklonjene mnoge koriste tvari i zbog toga je teze probavljivo. Pa recimo - svi oni kornflejksi - sve je to fino, daje puno energije, ima vitamine - to je jako zdravo, ne?
Vidis tu se slazem. Ja ne pijem mlijeko i ne konzumiram stocnu hranu, ovaj kornflejkse jer mi je i jedno i drugo odvratno. Ok, stavljam mlijeko u kavu i to je sve.
Probavljivost ima veze sa nedostatkom laktaze, a ne sa pasterizacijom ili sterilizacijom. Neki je ljudi nemaju ili je nemaju dovoljno, pa tesko probavljaju mlijeko.

Quote:
MaxB kaže:
Mislim, ne znam da li cu ikad moci imati prehranu bez zitarica jer se onda covjek pocne pitati sto ce uopce jesti - no, secer se ipak moze izbjeci.
Vidis, kad bolje razmislim skoro da i ne konzumiram zitarice. Danas ni gram.

Secera se ne odricem jer se u necemu mora i uzivati. Nisam primijetila da mi skodi pretjerano.
lahor is offline  
Odgovori s citatom