Pogledaj jedan post
Old 04.04.2009., 03:12   #7
Šta se tiče cijena smještaja, govorim o hotelima koji su smješteni u Osu-centar Accre i koji su koliko-toliko prihvatljivi.
Naime po dolasku sam obišao barem desetak hotela navedenih po vodičama al su bili ili: a)bitno skuplji od cijena navedenih u vodičima b) lošiji od najlošije rupe koju sam vidio!!
Van Osu-a nisam ni tražio smještaj jer je i sam centar porilično edgy, a u stalim kvartovima nema ničeg...zanimljivog...ček ni struje..ponekad
Ako ti nije bitno dal si u centru i kakva je kvaliteta možeš proći i jeftinije, a možda s druge strane meni nije bio sretan dan da nađem nešto bolje.
To je šta se tiče Accre, u Kumasiju možeš proći i jeftinije, ako ideš u Cape Coast-u također!!

Šta se tiče veza sa drugim gradovima, imaš kombije i buseve. Busevi su redoviti, sigurni i jeftini (evo da utješim malo).
Sa glavnog marketa u Accri imaš kombije otprilike svakih sat za većinu destinacija u susjednim državama i Gani . Market je totalni kaos al bez problema nađeš nekog ko te uputi na pravu lokaciju. Kombiji su ti još jeftiniji al imaj u vidu da ih pretrpaju do vrha, tako da si stisnut da se maknut ne možeš busevi su bolja opcija!!!
Taksi te može odvest do kud hoćeš ako se s njim dogovoriš al mislim da ti se ne isplati ako si na budžetu. (možeš i preko granice taksijem)

Definitivno svaka destinacija može bit za backpack, i afrika također, iako je možda malo zahtjevnija, al kako za koga..možda za tebe i ne bude. Nemaš razloga za brigu putovala sama ili u paru....... Vidio sam dole dosta cura koje su putovale tako da......za razliku od Toga, Ob. Bjelokosti i Benina gdje nisam vidio apsolutno niti jednog turista

Ako imaš nekog u Obali Bjelokosti to je odlično!!
Ne znam dal se sad može do Man-a, to je oko zone sukoba, ali Abidjan je super!!.... iako je ne toliko davno bio još puuuno bolji
Prijatelj dole će ti vjerojatno dati bolje informacije.

Šta se tiče Toga, od Accre do Lome-a imaš nekih cca 6 sati-ovisno o vozaču i stanju ceste.
Granica tamo je najluđa koju sam ikad vidio pošto je na samoj plaži.
Na vlasti je trenutno vojna hunta, što pretpostavlja dosta vojnih patrola, što između ostalog znači da plaćaš napojnicu (ili mito) vojnicima kad: a) prelaziš granicu b)šetaš ulicom c) voziš se taksijem d) kad god ih je volja....
To je zapravo i jedini problem
S druge strane meni je Togo ostao stvarno u super sjećanju.
Lome kao me oduševio više od Abidjana (Acrra nije baš estetski biser) i svih gradova po Africi koje sam vidio!! (Za Afriku stvarno wow) cijene su niže, ljudi govore francuski..
U svakom slučaju ako ne misliš previše otkrivat Lome noću, ne bi trebalo biti problema ...meni se ništa nije desilo i unatoč noćnim turama

E da, posjeti Cape Coast i Elminu obavezno ako možeš, to mi se najviše svidjelo u Gani (i tvrđave i gradovi... i plaže tamo)

Eto, pitaj šta te još zanima..pozdrav
Marcos is offline  
Odgovori s citatom