Pogledaj jedan post
Old 05.10.2006., 14:00   #11
INT. SCENA 1.18 SASINA ORDINACIJA -- MORNING

(SASA, LENA, PACIJENT VINKO, VINKOVA MAMA)

Sestra Lena ulazi u Sasinu ordinaciju, baca na stol hrpetinu kartona.

SASA

Kaj je ovo? Cijela Pescenica je ovdje? Svi su bolesni?

LENA

Je, je. U glavu...

Sasa se dize, otvara vrata da bi nekog prozvala, cuje se uzasan zamor, brzo ih zatvara.

SASA

Isuse Kriste. Vani je stvarno tristo ljudi.

LENA

Je pa kaj. Il ih primite il ote doma.

SASA

(uzdahne, otvara vrata, vice)

Volaric!!!

U ordinaciju ulazi mrsavi celavi decko u speedki, uzasno nervozan, gotovo neurotican, cijelo vrijeme prica povisenim glasom.

SASA

Recite, Vinko...

PACIJENT VINKO

Trebaju mi hepovi, stara.

SASA

Dobro...sjedni da te pogledam prvo.

PACIJENT VINKO

Nemas me kaj gledat, stara, sora me, daj mi jebene tablete.

SASA

Vinko, slusaj. Moram te pogledati. Moramo popricati. Inace ne mogu opravdati heptanone koje ti izdam. A ionako ih izdajem previse...

PACIJENT VINKO

Kak ne kuzis stara da me jebeno sora! Koji ti je bog, daj mi tablete...

SASA

(malo panicno, ali pokusava ostati smirena, ustaje se jer je Vinko poceo kopati po stolu)

Vinko, smiri se, dobiti ces tablete...reci, jesi ovdje sam...

PACIJENT VINKO

Koji ti je bog, glupaco, umirem ovdje, sve me boli, gdje su, GDJE SU???

(vristi po ordinaciji, rusi stvari po stolu)

U ordinaciju ulazi Lena sa debelom pretucenom uplakanom zenom.

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Ovo je mama.

PACIJENT VINKO

Jebem vam svima mater i tebi stara i ovoj kravi i onima na Rebru, svima! Sve cu vas pobiti, jeste culi? Jeste me culi? Sve cu vas jebeno pobiti..

(Nasrce na mamu, ona place, ali ukopana, navikla na njegov bijes, mali ju ipak na kraju ne lupi, nego srusi policu sa lijekovima)

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Slusaj me, Vinko! Prestani sa sranjima ili cu zvati murju!

VINKO

(pomalo smeten, ne posve smiren, ali Lena je kakav-takav autoritet, prelazi iz bijesa u ocaj)

Ma koga bus ti zvala, ne bute vi nikoga zvali, bum zaklao ovu novu malu...kae??? Kae koji kurac??? Kaj buljis???

(mami)

Kaj ti cmizdris??? Dosta mi je tog cmizdrenja, jelbemumater!!! Sve bum vas pobil!!!

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Volaricu, sjedaj! I tisina.

MAMA

(neuvjerljivo)

E, jesi sad cul?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

A i vi isto, kolko se znamo? Dvajst let? Sad cmizdrite al kad je trebalo murji na Krugama lagat za maloga bili ste spremni...

MAMA

Je, pa kad...mi je dete...

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Je, lepo ste dete odgojili. Dakle, kaj? Kaj je s Rebrom? Kaj ti mali mislis, da smo mi ovdje tvornica heptanona? Ako nemamo pismo od psihica, ne damo, znas kak ide...ti bar znas.

VINKO

Jebeni psihici...jebem im svima mater...ne idem tamo vise nikad, u kurcu su svi. Kaj je vama, pa i oni se drogsaju, kaj vi mislite, sam kaj imaju para...

SASA

To vas on tuce?

PACIJENT VINKO

Jebem ti mater!!! Dosta mi je!!! Hocu hepove!!! Gdje su???

(pocinje prekopavati po cijeloj ordinaciji, lud je, lomi i rusi stvari, vidi se da se nije za zezati)

SASA

Lena, zovite policiju.

Lena krece ka telefonu, mali skuzi, podivlja.

VINKO

Ne bus ti nikoga zvala, kravo stara!!!

(iz unutarnjeg dzepa speedke vadi rucnu bombu)

Kaj je sad? Ko je sad hrabar? Sve cu vas dici u zrak!!! Sve ovdje!!!

INT. SCENA 1.19 TELEVIZIJSKI STUDIO DJ HRVATSKA -- MORNING

(KAROLINA, IVICA, EMA, VODITELJ, IVONA, TINA)

Vracamo se u studio.

VODITELJ

Kako to da ce se Zene mog zivota nastaviti nakon desetogodisnje pauze?

IVICA KINCL

Pa, kao sto ste rekli, mnogobrojne generacije odrasle su uz nase probleme... pa su pametni producenti pomislili... hej, pa

IVICA KINCL

ljudi imaju probleme i kad su malo stariji... i tako, odlucili su izvidjeti kako to izgleda obiteljski zivot kad kceri odu iz roditeljskog doma i ostave jedinog oca samog...

VODITELJ

Sjajno... a recite, opce je poznato da ste vi i u privatnom zivotu samohrani otac triju kceri... mozete li nam reci, koliko vam je serija pomogla ili odmogla u odnosu s njima?

IVICA

O, pomogla mi je... i to jako... svasta naucite iz takvih serija... a ako je ucila publika, ja koji sam svaku scenu ponovio vise puta, sigurno sam i bolje zapamtio!

(smijeh)

VODITELJ

Kako je to duhovito...danasnja emisija je puna iznenadjenja, pa cu tako i ja iznenaditi nase glumce...naime, pricalo se da ce se vrsnoj glumackoj ekipi pridruziti jos novi-stari clan...Nisam mislio naravno star, jer ona je uvijek mlada...kao proljetna ruza...i tako...ona je misticna, ona u seriju donosi uzbudenje...ona je ta cija odsutnost je oznacila prvih deset sezona...ona je...Karolina Kincl!

Karolina ponosno i ultra-sredjeno ulazi u studio. Ne reagira na Ivicu, koji je malo zbunjen, ali pljesce, kao i svi ostali...izlazimo iz studija u Matijinu telku...

IZ SCENE 20 :Na ekranu su Karolina i Ivica u dvoplanu, oboje se izvjestaceno smiju.

IVICA KINCL

Nas dvoje smo oduvijek imali prekrasan odnos...ostali smo bliski.. Prijatelji...

KAROLINA KINCL

Pogotovo zato sto smo zajednickim snagama odgajali tri divne kceri...

INT. SCENA 1.20 VANJIN RESTORAN/KUHINJA -- MORNING

(VANJA)

INT. SCENA 1.20A. KUCA DRAGAN/DNEVNA SOBA -- MORNING

(MATIJA)

Matija sokirano pilji u ekran, uzima telefon, zove Vanju.

MATIJA

Upali telku.

Vanja se nalazi u kuhinji restorana, lista neki glupi casopis tipa Story i nesto gricka s pulta.

VANJA

Molim? Gdje je nestalo "dobro jutro, sestrice"?

MATIJA

Upali telku. Odmah.

VANJA

Okej.

Uzima daljinski, pali Tv. Na ekranu su Karolina i Ivica u dvoplanu, oboje se izvjestaceno smiju.

IVICA KINCL

Nas dvoje smo oduvijek imali prekrasan odnos...ostali smo bliski.. Prijatelji...

KAROLINA KINCL

Pogotovo zato sto smo zajednickim snagama odgajali tri divne kceri...

Vanja ima reakciju u stilu "lupit cu televizor". Gleda par sekundi, onda ga gasi.

MATIJA

Jesi jos tu?

VANJA

Ne. Mislim da sam u paklu.

MATIJA

Jel ona tebi to spomenula?

VANJA

Mislis cinjenicu da ce glumiti uskrsnulu zenu svog bivseg muza kojeg je ostavila kad su njihove tri kceri imale jedanaest, sedam i tri godine? Sto je ucinila u PRAVOM zivotu?!

MATIJA

(pauza)

Da. To.

VANJA

(uzasno uzrujana, vristi)

I ti mene godinama molis da se druzim s njom? Da JA uspostavljam odnos s njom? Da glumim poniznu i milu kcer? Da je hranim u svom restoranu?

MATIJA

Ne dramatiziraj. Mozda nije tako strasno.

VANJA

(pauza)

Oprosti. Moram ici. Ti ne razumijes kako je meni kad to vidim.

Poklapa. Ostajemo na Matiji koja ponovno bira neki broj.

INT. SCENA 1.21 SASINA ORDINACIJA -- MORNING

(SASA, LENA, PACIJENT VINKO, VINKOVA MAMA, DOKTORICA NOVOSEL)

Sasi na stolu zvoni mobitel, preklopljen raznim pobacanim stvarima.

VINKO

Koji je to kurac?! Gasi to!

Nitko se ne pomice, on uzima mobitel i baca ga u zid.

MAMA

Daj sine, za Boga miloga...

VINKO

Gdje su??? Rekao sam da cu sve dici u zrak, i sve cu dici u zrak...jebem vam mater...gdje su???

(histerican potpuno, nesvjestan sebe, mase s bombom)

MAMA

Sine...

VINKO

Suti, kravo glupa!!

Nasrne na majku, opali joj vritnjak ravno u dupe, zena padne na pod, place, opci kaos. U tom trenutku ulazi Doktorica Novosel, starija zena, vrlo mirna.

DOKTORICA NOVOSEL

Dobro...sto se dogadja?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Doktorice, fala Bogu...

DOKTORICA NOVOSEL

A tko je ovo...mali...

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Volaric, doktorice. Ima bombu...

DOKTORICA NOVOSEL

(miran pogled na maloga koji je sav slinav, sa bombom u ruci, izgleda ridikulozno. Stara je na podu, Sasa ukocena u kutu)

Hepovi?

LENA, MEDICINSKA SESTRA

Da. Ali doktorica mu ne da, mali ne odlazi na Rebro...i...

doktorica bez rijeci odlazi do jednog stolica, uzima tablu heptanona i skare, odreze cetiri, daje Volaricu

DOKTORICA NOVOSEL

...Evo ti, smece jedno. I makni tu igracku.

VINKO

(kroz grcaje)

Nije to...igracka...to je ...pravi...prava...

Doktorica dize mamu, ona posramljena pokusava nesto reci.

MAMA

Fala vam, doktorice, ja obecajem...

DOKTORICA NOVOSEL

Slusajte, Volaricka, najbolje za vas je da vi njega zasamarate par puta. Ne znam gdje mu je stari, zasto ga ne zatabana...

VINKO

Idemo, stara, moras me voziti doma.

MAMA

(neuvjerljivo)

Vozim te ja na Rebro, znas!

VINKO

Daj ne seri...

Njih dvoje izlaze. Ordinacija je u krsu, Novoselica u tisini mirno dize aufhanger sa poda, stavlja kaput na njega.

DOKTORICA NOVOSEL

Lena, kavu.

(Sasi)

Dakle, studentice Kincl. Jeste li vi normalni?
 
Odgovori s citatom