Tema: Biljna ulja
Pogledaj jedan post
Old 05.04.2009., 13:00   #9
Tammy, i ja sam medju sretnim i zadovoljnim i sretnim kupcima Oshadhija sto se tice esencijalnih i biljnih ulja i isto mi je ovo prvi put da sam kupila njihovo kokosovo ulje, ali evo "updatea":


Misterij (djelomicno) rijesen.

Nije mi palo na pamet pogledati je li Oshadhijevo kokosovo ulje rafinirano ili ne buduci da sam nekako vjerovala da oni ni nemaju rafinirano.
Sad sam pogledala i na HR naljepnici na kutijici pise da je rafinirano.

Ali dalje mi ostaje misterij zasto neki tvrde da pravo kokosovo ulje nema mirisa - mozda ja ne kuzim pojam "pravo" koji se ovdje koristi?
Voljela bih kad bi mi netko to objasnio - uvijek sam otvorena za nova ucenja.

Do sad su do mene dolazile informacije da kokosovo ulje iz organskog uzgoja i nerafinirano zadrzava prirodni miris i okus. ( sazetak iz nekoliko izvora informacija o kokosovom ulju od ljudi koji ga koriste ili se bave proizvodnjom i prodajom), a pogotovo ljudi koji ga koriste u prehrani i izuzetno paze na porijeklo i nacin obrade namirnica.

Iako su esencijalna i biljna ulja vec vise od deset godina vazan dio mojeg zivota (sluzim se njima i proucavam ih, ali za sada samo za vlastite potrebe), kokosovo ulje sam tek nedavno pocela koristiti pa su mi ove kontradikcije oko mirisa novost i voljela bih si to "razjasniti". Covjek uci dok je ziv, pogotovo o tako opsirnoj temi.
ruzmarin is offline