Pogledaj jedan post
Old 01.12.2009., 22:56   #49
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Jest, dobro kažeš, naša konvencionalna škola nema baš neku izvrsnu odgojnu ulogu -- direktno. Ali, indirektno socijalizira djecu. Priprema ih na život u realnom životu koji je jednako posran i krivo nasađen kakva je bila i škola. Ja se bojim škole koja će kao društvo mrtvih pjesnika od djeteta napraviti fantastično senzibilizirano biće, koje će uvenuti čim iz tog sustava izađe.

Želim školu koja je, između ostalog, 'school of hard knocks', u kojoj će dijete naučiti da ljudi lažu i varaju i muljaju i da su nepravedni i nejednaki i sjebani. Jer, takav život realno jest. I u takvom okruženju dijete mora biti sposobno realizirati vlastiti život koji će biti drukčiji, pametniji, pravedniji, ljepši itd. A to mu neće uspjeti ako je samo senzibilizirani kenjac koji se ne umije snaći među pokvarenom bagrom.
Em, pa, i sam znas da te zivot tim stvarima uci vjecno. Na to se covjek nikada ne navikne, ali moze se u tu grupaciju lako asimilirati, pogotovo ako kroz takvu prizmu promatra zivot. A postoji i bolji zivot, kakvog si sam stvoris.
Ne mogu ovo uzeti kao argumente, jer naprosto imamo i mi zadacu u zivotu djece. Nepravde svugdje ima, neovisno o bilo kojoj skoli. Ne treba djeci bas takav "vjetar u ledja" za uspijeh i stvaranje nekog boljeg zivota.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom