Pogledaj jedan post
Old 17.06.2008., 14:09   #13
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
U petak sam bila kod doktorice...bila je dobe volje i dala mi sve sta sam trazila
Uputnicu za bris gljivica u zdrijelu,zeljezo,Kalcij,hormone stitnjace(sama placam 200 kuna).Za 10 dana stizu nalazi.
U medjuvremenu sam prekinula dijetu i najela se cokolade i kolaca
da ne bi ispalo radi dijete da nemam gljivica a na jeziku mi cijeli copor....
Od danas ponovno dijeta bez secera!
Hmm... negdje sam jednom čitao da je najčešći uzrok nepravilne funkcije štitnjače zapravo neispravno funkcioniranje hormona nadbubrežnih žlijezda kortizola i adrenalina. Bilo bi možda dobro da si napraviš testove na te hormone.
Naime, te dvije endokrine žlijezde su jako povezane, a problem adrenalina i kortizola se rješava upravo onakvom prehranom kakvu sam savjetovao, i ovdje tebi gore kao i na temi o makrobiotici. Sve ti je to povezano, ali nisam vidio, možda mi je promaklo, da imaš probleme sa štitnjačom. Sad je sve jasnije, pogotovo ako testovi pokažu manjak adrenalina. Svakako se konzultiraj oko toga s doktoricom, ona bi morala te veze znati bolje od mene laika.

I nastoj se ne najedati čokolade i kolača. Ima finih prirodnih namirnica tipa suhog i svježeg voća koji će zadovoljiti svačiju potrebu za slatkim. Tek kad se izliječiš možeš si povremeno dozvoliti ovakve "izlete".
Naravno, ja to samo dobronamjerno govorim, nemoj mi to uzeti za zlo.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom